Peja reaguje: "Odradzam łączenia mnie z disco polo" - tylko u nas

W Sieci pojawił się kilka dni temu blend, w którym wokale z nowego singla Peji pt "Lot Skazańca" zostały skrzyżowane z podkładem utworu "Czułe słowa" discopolowego zespołu Piękni i Młodzi. Zyskał on sporą uwagę, a niektóre media muzyczne (w tym discopolowe) zaczęły wręcz pisać o nagraniu wspólnego utworu. Peja postanowił zareagować i wyjaśnić sytuację.

Po pierwsze - na jego prośbę blend został zablokowany, a po drugie - raper zamieścił swój komentarz pod artykułem serwisu disco-polo.eu brzmiącym "Znany raper Peja i Piękni i Młodzi? Posłuchajcie nowości pt Lot Skazańca":

"Poniżej jedyna słuszna wersja ode mnie. Rzecz o której pisze portal powyżej została usunięta z kanału na moje wyraźne życzenie. Pozdrawiam świadomych słuchaczy a twórcom blendów odradzam crossowania mojej twórczości z disco-polo. A samemu portalowi radzę lepiej dobierać nagłówki" - napisał Peja, dołączając link do teledysku (na dole artykułu).

Raper wkleił też na swoje instastory screen ze strony Eska.pl gdzie można było przeczytać "Nie wkręcamy, przedstawiciele rapu i disco polo nagrali wspólny kawałek". Rychu oznaczył Eskę i napisał "Kłamiecie jak z nut. Zdejmijcie te bzdury".

Peja postanowił obszerniej skomentować całą sytuację w rozmowie z nami:

"Przeważnie patrzę z dystansem na różne blendy lecz w tym przypadku postanowiliśmy zgłosić roszczenie ponieważ portale w oparciu o ten blend zaczęły wprowadzać w błąd słuchaczy. Jeśli media piszą o tym, że "nagrałem utwór z wykonawcą disco polo” to o oczywistym jest, że wiele osób odbierze to jako nową produkcję, co wizerunkowo mocno mi zaszkodzi, więc naturalną reakcją było usunięcie tych materiałów z kanału twórcy i pokazanie w ten sposób, że nie mam z tym nic wspólnego. Swoją drogą blendy też nie dla wszystkich są oczywiste - otrzymywałem np wiadomości kiedy zagram wspólny utwór z Beyonce wspólny, bo ktoś zrobił taki blend, który stał się popularny w sieci i potem trzeba się tłumaczyć, że blend to nie jest oryginalny utwór i nie nagraliśmy nic razem" - powiedział Popkillerowi poznański raper.

WYWIAD: PEJA/SLUMS ATTACK X POZNANSKIRAP.COM / NAGRODA POPKILLERA / POZNAŃSKI RAPER 30-LECIA

Tagi: 

Nie Dla LGBT w Rapie i Życiu
I ma rację. Szkoda tylko, że nagrał z takim pajacem jak Palik czy Young Pigi jest to trochę niekonsekwentne jeśli chodzi o wizerunek.
Lil lol
Czytając nagłówek myślałem, że to odpowiedź na zaczepki Maty ;)
bonus tps
No i bardzo dobrze, idźcie w ch z tymi wiejskimi przyśpiewkami, to nie jest kizo. Dla blendziarzy co myślą że to zabawne mam lepszy pomysł na blend, zeznania tedego na którymś z bitów martyniuka. Trzeba by użyć AI ale byłby hit.
Peja
Poznański pajac hajsu nie dostał to utwór zablokował
Anonim
I bardzo dobrze to nie fundacja charytatywna żeby jakieś inne pajace zarabiali na jego twórczość
Nie Dla LGBT w Rapie i Życiu
To, że są tutaj krytyczne komentarze względem Rycha za jego stosunek do discopolo, pokazuje tylko przykrą zmianę jaka zaszła u polskiego słuchacza hiphopu. To że rap jest w tym miejscu gdzie jest zawdzięczamy takim słuchaczom jak ja i mi podobni którzy w latach 2003-2006 hejtowali to gówno jakim było hiphopolo i wspierali Grammatik, Mesa czy wielu innych raperów którzy nie byli na radiowej fali a dzisiaj mamy upadek gustu słuchacza i popierają takie discobandżo jakie oferują im Kizo czy inny Kubańczyk stąd też koniec rapu u nas jest bliski.
Tuner
Zgadzam się z tobą w 100 procentach

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>