Kaczy Proceder aresztowany - oskarżenia są poważne

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2023-06-19 12:56 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 12)
kaczy proceder

Kaczy Proceder znalazł się w gronie 7 osób zatrzymanych na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu od Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie CBŚ we współpracy ze Strażą Graniczną. Zarzuty w jego stronę są poważne i dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Od 2018 roku członkowie grupy mieli wedle oskarżeń przemycić do Polski, a następnie wprowadzić do obiegu 5 ton marihuany i haszyszu oraz pół tony kokainy o łącznej wartości 300 milionów złotych. Grupa działala na terenie Hiszpanii, Niemiec, Litwy a także Ekwadoru.

Funkcjonariusze w trakcie operacji zarekwirowali m.in. karabin maszynowy AK-47, zagłuszarkę sygnałów GPS, sprzęt mogący posłużyć do kradzieży samochodów, dokumenty tożsamości innych osób, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki danych.

Prokurator postanowił dokonać zabezpieczenia majątku o wartości około 570 tysięcy złotych - na poczet przyszłych kar. Zatrzymane przedmioty to m.in. pieniądze, biżuteria, samochody czy luksusowe zegarki.

Śledczy podali również, że zgodnie z ich ustaleniami niektórzy z podejrzanych mają powiązania ze środowiskiem pseudokibiców śląskich, rzeszowskich i warszawskich klubów sportowych. Wśród zatrzymanych oprócz Marka A. ps. "Kaczy" są: Łukasz P. ps. "Skała", Adam Z. ps. "Łysy" oraz Michał B. Prokurator postawił wszystkim zarzut dotyczący udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

W celu zapewnienia prawidłowego toku postępowania, obawę mataczenia oraz wysoką karę grożącą zatrzymanym, prokurator skierował do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie 7 osób, do czego przychylił się sąd i zatrzymał ich na okres 3 miesięcy.

Podczas operacji, w Hiszpanii funkcjonariusze Policia Nacional oraz Guarda Civil, przy wsparciu policjantów CBŚP i SG, zatrzymali 2 mężczyzn poszukiwanych europejskimi nakazami aresztowania. W trakcie czynności zabezpieczono karabin maszynowy AK-47. Z kolei na terenie Niemiec funkcjonariusze na lotnisku we Frankfurcie nad menem zatrzymali tuż przed odlotek do Kolumbii Michała B - mówi portalowi warszawa.naszemiasto.pl i.pl Karol Brochólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej.

Tagi: 

Anonim
,,Grupa działala na terenie Hiszpanii, Niemiec, Litwy a także Ekwadoru.'' potężny międzynarodowy kartel xd na 97% nie działała tylko stamtąd brali do polski różne rzeczy. To Ci proceder. Free Kaczy.
Domino1234
Rzecznik prasowy prokuratury, a nie odróżnia karabinu od karabinku
Franek koumbia
Szkoda chlopakow
eee
300 dużych baniek a psy napoczet kary zatrzymali 500 tysi? nieźle.
Don Marko
Free Kaczy
Sprawiedliwość
No i bardzo dobrze, że ich złapali. Sprzedawanie narkotyków to najgorsze kurestwo. Ilu ludzie cierpi przez dragi. Oby dostali dożywocie.
Anonim
Milion więcej ludzi cierpi przez alkohol ale jednak możesz to go kupić w sklepie
Kylo
Dokładnie tak jest, wchodzisz do pierwszego lepszego sklepu i zgodnie z prawem rujnujesz sobie życie alkoholem, a marihuana rekraacyjna mniejsze zło a ciągle nielegalna.
Trochę prawdy
Idąc twoim tokiem rozumowania powinni wsadzić na dożywocie wszystkich właścicieli sklepów w których jest alkohol i papierosy, wiesz ile ludzi umiera przez to na raka? Ile pijanych ludzi powoduję wypadki, są agresywni na ulicach i w domach?
Ledib
A ktoś im każe ćpać? Ludzie są wolni, to ich wybór.
Lil Lol
Dla mnie mogą go wypuścić. Wystarczy tylko ustawowy zakaz rapowania.
Tasak
Jebac kapusi niech ich h..j dusi! Kaczy z fartem

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>