Binker Golding - gwiazda brytyjskiego saksofonu zagra koncert w Warszawie

Miejsce: 

Jassmine, Wilcza 73, Warszawa

Data: 

2023-04-01 19:00 to 22:00

Wielokrotnie nagradzany saksofonista i kompozytor Binker Golding powraca ze swoim drugim albumem „Dream Like a Dogwood Wild Boy”. Muzyk zagra koncert promujący materiał w warszawskim klubie Jassmine.

Płyta i sam występ na żywo to urzekająca mieszanka najlepszych i najbardziej dojrzałych tekstów Goldinga, ożywionych przez gitarę slide, porywającą sekcję rytmiczną i charakterystyczne dla Goldinga mocne brzmienie tenorowe. Z kawałkami, które brzmią jak szeroko otwarte krajobrazy środkowo-zachodniej Ameryki, "Derwood" to album, w którym płynie blues, americana, rock i whisky. To materiał pełen optymizmu i ciepła, która odzwierciedla przemijanie, starzenie się, dorosłość, miłość i śmierć. To podróż z celem oddalonym o tysiące mil.

Binker zdobył nagrodę instrumentalisty roku Jazz FM w 2020 roku oraz nagrodę MOBO w 2015 roku ze swoim duetem Binker & Moses. Znany jest również ze współpracy z wieloma innymi zespołami, w tym z Mr. Jukes, Zarą McFarlane, Elliotem Galvinem oraz trio z Johnem Edwardsem i Stevem Noble.

Bilety

Link do wydarzenia na Facebooku

Posłuchaj:

Binker Golding - (Take me to the) Wide open lows (Official Audio)

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>