Baby Gang - sylwetka gościa z albumu Malika Montany

dodano: 2023-03-01 11:00 przez: Mateusz Gzyra (komentarze: 0)

Malik Montana odkrywa kolejnych gości na swoim nowym krążku "Adwokat Diabła". Nowo ogłoszony gość to młoda gwiazda włoskiej sceny rapowej, postać dobrze znana wszystkim sympatykom włoskiego rapu.

Baby Gang, a właściwie Zaccaria Mouhib to raper pochodzenia marokańskiego z Lecco w regionie Lombardii. Swoją karierę muzyczną zaczął w 2018 roku, gdy spod jego skrzydeł światło dzienne ujrzał singiel "Street". Baby Gang po wydaniu tegoż singla momentalnie zyskał na rozgłosie dzięki swojemu luzowi, a także charyzmie z jaką płynie w utworze. Kilka tygodni po wypuszczeniu "Street" raper z Lecco został aresztowany i umieszczony w więzieniu dla nieletnich. W tej kwestii zainterweniował ksiądz Don Claudio Burgio który zaproponował mu pobyt we wspólnocie dla nieletnich "Kayros" powstałej z jego inicjatywy. 

Rok 2019 spędził na wydaniu kolejnych singli. Największy odbiór zystał utwór "Cella 1" we współpracy z 167 Gang czyli rapowemu duetowi z Varesse. Na ten moment utwór zbliża się do granicy 17 milionów streamów na samym Spotify, a drugie tyle na YouTube.

Baby Gang po długiej serii singli postanowił wydać swój pierwszy album. Pierwsza EP włoskiego rapera ukazała się w 2021 roku i zapowiedziana została singlem "Marocchino". Singiel okazał się hitem, dlatego też oczekiwania na pierwszy album rapera z Lecco wzrosły diametralnie. Na pierwszym krążku Ganga pojawiły się takie ksywy jak: Il Ghost, RondoDaSosa, Neima Ezza czy Escomar. Krążek zadebiutował na 15 miejscu listy FIMI (odpowiedniku polskiego OLiSu).

Długo po wydaniu "EP 1" nie trzeba było czekać aby raper zapowiedział wydanie kolejnego krążka, tym razem oficjalnego. Następny album rapera "Delinquente" ukazał się kilka miesięcy później, lecz już spod skrzydeł wytwórni Warner Music Italia. Szeroka liczba gości - chociażby Capo Plaza, ElGrandeToto, Morad, Sacky czy Moro. Album ten zyskał szeroki rozgłos - jak na pierwszy oficjalny album rapera. Debiut na 7 miejscu listy FIMI. Największą rozpoznawalność niewątpliwie przyniósł raperowi udział w singlu "Eurovision" od Central Cee, gdzie wraz z RondoDaSosa reprezentował włoską scenę.

Baby Gang to kontrowersyjny raper - przez wiele problemów z prawem jest non-stop na celowniku służb Italii, a na jego koncerty prócz tłumów fanów zawsze przychodzą Carabinieri którzy kontrolują całe wydarzenie. Prócz tego, raper słynnie z kontrowersyjnych opinii - chociażby w tekstach, wycelowanych w rządzących krajem. Młody raper nie boi się wygłaszać swoich poglądów w utworach czy na swoich mediach społecznościowych. 

Niedawno Baby Gang skazany został na 4 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności (czyli więcej niż chciał prokurator tj. 4 lata), za napaść której miał dokonać w lipcu 2021 roku. Młody Lecchiesi według zapowiedzi będzie odwoływać się od wyroku. 

Poniżej zamieszczam kilka najlepszych wg. mnie utworów Baby Ganga. Przy okazji przypominamy, że ruszyły już głosowania do tegorocznych Popkillerów - głosowania znajdziecie pod teledyskami.

JAK GŁOSOWAĆ?

  • Głosy oddawać możesz w poniższej ankiecie, czas jest do 15.03. do 23:59.
  • Głosowanie jest dostępne dla każdego, ograniczenie wynosi jedynie 1 głos na 1 adres IP. Jeśli oddałeś już głos w danej kategorii a widzisz nie zaznaczone pole to nie głosuj ponownie - głos jest już zapisany w systemie.
  • Przy każdym pytaniu widoczny jest mały biały przycisk "Wyślij odpowiedzi" - potwierdza on głosy w danej kategorii. Dużego czerwonego przycisku 'Wyślij odpowiedzi' na dole całej ankiety użyj dopiero gdy oddasz głosy we wszystkich tegorocznych kategoriach.

Skepta odbiera Popkillera i dziękuje polskim fanom!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>