Przemysław Rudzki napisał książkę pełną rapowych cytatów - ruszył preorder

Przemysław Rudzki powrócił na rynek wydawniczy z książką, która diametralnie różni się od jego trzech poprzednich publikacji. Tym razem autor stworzył dzieło literackie pt. "Bagno. Czternaście historii o ucieczce".

Znajdziemy w nim influencerkę odkrywającą „prawdziwą Polskę”, sfrustrowanego brakiem sportowych sukcesów bramkarza, zdemoralizowaną i niepotrafiącą normalnie funkcjonować bez dostępu do sieci nastolatkę, futbolistę, który przeszedł mentalną metamorfozę dzięki choremu na nowotwór chłopcu oraz uwielbianego przez miliony obserwujących na portalu ElitePunk chirurga, wielokrotnego triumfatora lekarskiej Ligi Mistrzów. Wszystkich bohaterów tych 14 opowiadań autora łączy wspólny mianownik – Bagno, które „może być wszędzie. Małe czy duże wciąga dokładnie tak samo”.

Każdy z bohaterów tych opowieści próbuje wydostać się z miejsca bez perspektyw. Udaje się to jednak niewielu z nich, Bagno bowiem wraca do nich jak bumerang, w postaci zazdrości, braku szczęścia, alkoholizmu, przemocy, wyrzutów sumienia, zemsty wrogów, fałszywych przyjaciół i donosicieli. Pragną je „zostawić za plecami jak Demba Ba upokorzonego Stevena Gerrarda”, lecz los często płata im figle.

A dlaczego my piszemy o tej pozycji? Otóż narracja uzupełniona jest gęsto cytatami z polskich numerów rapowych, m.in. Pezeta, PRO8L3Mu, WWO, Grammatika czy Aviego. Przemysław Rudzki wielokrotnie wspominał o swoim zainteresowaniu rapem, tym razem zawarł je dodatkowo na kartach swojej nowej pozycji.

Dodamy również komentarz Rasa, który zapoznał się już z całą książką: "Przemek Rudzki w opowiadaniach doskonale złapał tę paradoksalną, nostalgiczną wręcz tęsknotę za przeklętym Bagnem – przyczyną wszelkich porażek, wymówką dla niepodjętych prób, unikalnym pierwiastkiem wszystkich, którzy z Bagna wyszli w świat. Od Bagna uciekasz, niosąc je w sobie, a im dalej uciekniesz, tym jest bliżej. Bagno jest ukochaną starą bidą, może cię zgnoić albo uzbroić, ty wybierasz."

Wczoraj ruszyła przedsprzedaż książki - możliwość zamówienia oraz komplet szczegółów znajdziecie tutaj.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>