Mery Spolsky i Kuba Karaś we wspólnym singlu "Bez wymówek"

kategorie: Polska, Audio, News, R&B
dodano: 2022-08-11 14:00 przez: Redakcja (komentarze: 4)

Miłość i seks w dzisiejszej muzyce przewijają się regularnie - najczęściej jednak w stricte rozrywkowej formie, w której nie ma miejsca choćby na rozmowę o kwestii zabezpieczenia i zdrowia. Chcąc to zmienić, stworzono utwór pt. „Bez Wymówek”. To kawałek, który powstał we współpracy z marką Durex, a jego twórcami są Mery Spolsky i Kuba Karaś. Poprzez mówienie o tym, dlaczego warto używać gumek i stawiać na bezpieczny seks, piosenka ma zachęcić do podejmowania odpowiedzialnych decyzji. 

W przestrzeni publicznej brakuje odpowiedniej wiedzy i świadomości odnośnie konsekwencji uprawiania seksu bez zabezpieczeń, brakuje też otwartych rozmów. I właśnie do komunikacji między dwiema stronami inspiruje singiel "Bez wymówek". 

- Wszyscy wiemy, na jakim poziomie jest edukacja seksualna w Polsce, dlatego myślę, że bardzo ważne są kampanie budujące świadomość w tym zakresie i bardzo cieszę się, że mogę brać w takiej udział. Chciałbym, żeby stworzona przeze mnie i Mery piosenka zdjęła niepotrzebne tabu towarzyszące tematom związanym z seksem i żeby ludzie zaczęli o nich otwarcie rozmawiać, a co za tym idzie – żeby zaczęli bawić się odpowiedzialnie – komentuje Kuba Karaś.

- Praca nad kawałkiem „Bez Wymówek” sprawiła mi ogrom satysfakcji – głownie dlatego, że jest to kawałek, który niesie ze sobą ważny przekaz i naprawdę ma szanse zaprowadzić jakąś zmianę. Mam nadzieje, że utwór spotka się z pozytywnym odbiorem ze strony moich słuchaczy i że poza tym, że będą się przy nim dobrze bawić, uświadomią sobie, jak ważny jest bezpieczny seks – dodaje Mery Spolsky. 

Utwór dotyka konkretnej kwestii związanej z zabezpieczaniem się - wymówek, po które sięgamy, gdy zamierzamy zrezygnować z prezerwatyw. W numerze można usłyszeć takie preteksty jak "nie ufasz mi?", "nic się nie stanie", "nie martw się - zdążę". Mery Spolsky puentuje je słowami - "gdy wymówka pada, spadam", podkreślając, że w kwestii wspólnego bezpieczeństwa i zdrowia nie toleruje ustępstw.

Artykuł powstał we współpracy z marką Durex

Mery Spolsky, Kuba Karaś - Bez Wymówek (Lyric Video)

Anonim
Dobre Yo to jest
pdf nuk
Mery zbolzgi a karasie po k*tasie. A tak serio to dobra nuta.
Anonim
Co za gówno ludzie szanujmy się
Abc
Ja pierdole...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>