Jay-Z: "Nie biorę kasy za featuringi"

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-07-31 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 6)

Niedawno Jay-Z był gościem Kevina Harta w jego programie "Hart to Heart". Z wywiadu dowiedzieliśmy się między innymi o ciekawym podejściu Jiggi do featuringów.

"To głównie sprowadza się do relacji z daną osobą. Tu zawsze wchodziły w grę relacje. Czasem chodzi o talent, czasem ktoś mnie poprosi, żebym się na czymś pojawił. Właściwie to na prawie wszystkich piosenkach, na których się pojawiłem, pojawiłem się, bo ktoś mnie poprosił. Ja nigdy nie proszę innych o to, żeby pojawić się w ich utworach. Nigdy też nie biorę pieniędzy za featy" - powiedział Jay.

Raper wypowiedział się też na temat odmawiania gościnnych udziałów. "Wolę mówić prosto z mostu [...] Czasami chcę to zrobić, ale jestem w konkretnym momencie swojego życia i nie mogę. Z reguły jednak staram się być konkretny, nie chcę marnować ludziom czasu."

Odniósł się też do pytania o rapową emeryturę. "Próbowałem tego [w 2003, po premierze "The Black Album" - przyp. red]. Potrzebowałem przerwy, byłem w tym czasie wypalony. Każdego roku wypuszczałem album i któregoś dnia powiedziałem sobie: 'Jestem zmęczony'. [...] Byłem wtedy totalnie wypalony. [...] Aktualnie nie robię muzyki, nie nagrywam płyty, ale nigdy nie powiem, że jestem na emeryturze. To jest dar, więc kim ja jestem, żeby go tłumić? To, co bym zrobił, mogłoby mieć inną formę, może nie album, a może jednak właśnie płytę. Nie mam pojęcia, ale pozostawiam tę kwestię otwartą."

Jedynym, jak na razie, gościnnym udziałem Jiggi w 2022 była zwrotka w "Neck & Wrist" z ostatniego albumu Pusha T "It's Almost Dry", a ostatnią solówką "4:44", wydana w 2017 roku.

Tagi: 

Andrzej Markiewicz
nareszcie coś o rapie
MUSTAFA
Jak żeś taki prawdziwy meszczyzna Jay to oddaj swój majątek na rzecz biednych dzieci i idź do legalnej pracy oczywiście cały majątek zostaw sobie na start jednego melona hipokryto HEHEHEH.
Ryszard Graniecki
No nie dziwię się Jay... Jesteś na scenie od czasów kiedy ja jeszcze robiłem w pieluchy, a flow masz nadal kwadratowe tak, że cała nawijka jest asłuchalna. Brzmi jakbyś jęczał z przymusu a nie rapował. Brać hajs za takie zwrotki to zbrodnia. Anyway - wciąż lepiej niż te wszystkie promowane tutaj polski Łaczki
Taaa
Nie wierzę,że nie bierze hajsu za featy.No chyba ,że wszystkim odmawia.Fanem nigdy nie byłem(debiut spoko,reszte dyskografi kibel,i still dre napisał -kozak numer),ale jest znany i zawsze by cyferki nadgonił swoją gościnką.
ABDULAHHHH
Rozdaj kase biednym idź do normalnej roboty pokaż że masz jaja Gyzzyy..
5 komentarzy i...
Sam hajk. Typ pisze, że Jay od zawsze ma "kwadratowe flow". Jak smutne jest to, jak dużego falusa w uszach trzeba mieć i spaczony gust, by takie brednie głosić. Co się porobiło z tymi dzieciakami dla których powtarzanie jednego wyrazu przez 20 sekund refrenu jest szczytem muzykalności :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>