SBM Label otwiera nową wytwórnię - i zaskakuje pierwszą artystką

"Jutro startuje nowa wytwórnia, SBM A. Jutro też ogłosimy pierwszą artystkę, absolutnie wyjątkową" - napisał wczoraj Solar na Twitterze, wywołując burzę domniemań. Dziś poznaliśmy ową artystkę i jej pierwszy singiel.

Jest to Dorota Masłowska - uznana pisarka, laureatka nagrody Nike. Występująca po prostu jako Dorota, przedstawia alternatywne brzmienie i artystyczne podejście. Co ciekawe - produkcją utworu zajął się sam Solar.

Nie wiemy czym dokładnie będzie SBM A - czy to label dla kobiet, czy może dla muzyki alternatywnej, wychodzącej poza rap? Lub jeszcze co innego? Pozostaje czekać.

[Edit: Na profilu wytwórni pojawiło się wytłumaczenie: "SBM A. Alternatywne, Artystyczne, Awangardowe, Angażujące… Zobaczymy, ramy nie są nam tutaj potrzebne. To label, który stworzyliśmy aby dać ambitnym, szukającym nowych środków wyrazu twórcom, przestrzeń i swobodę artystyczną. Otworzyliśmy go „Motylami” DOROTY, artystki, która jest obecna w polskiej kulturze nie od dziś, a jej album ukaże się w SBM A jeszcze w tym roku."

DOROTA - Motyle (prod. Solar)

Tagi: 

Trystydycymyt
Szkoda tego beat'u. Na prawdę szkoda...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>