Psychodeliczny klimat na Made in WWA? Zaglądamy do strefy Converse

Od współprac z Wizem Khalifą, Snoopem i The Game'em po niezliczoną ilość rockmanów i artystów z innych gatunków - nie ulega wątpliwości, że Converse i muzyka wzajemnie się przyciągają. Nie mogło więc zabraknąć specjalnej strefy tej marki na tegorocznym festiwalu Made in WWA. Sztuka i moda napędzają się, a wspieranie kreatywnych artystów jest ważnym trybikiem w tej machinie - i musimy przyznać, że koncept strefy Converse zaprojektowanej specjalnie przez jednego z członków ekipy All Stars, Bartecky'ego, naprawdę robi wrażenie.

Converse zauważa, że "sto małych działań przynosi duże zmiany", a motorem napędowym tych zmian są młodzi, kreatywni ludzie i ich odważne, nieszablonowe pomysły. Powstanie społeczności All Stars, która skupia wokół siebie grupę uzdolnionych i śmiałych osobowości to jeden z tych kroków, który może przynieść duże zmiany, nie skupiając się na wielkobudżetowych reklamach czy ogromnych billboardach w centrach miast. Ekipa Converse zdaje sobie sprawę z tego, że aby być blisko młodego pokolenia musi wspierać je w lokalnych inicjatywach. To one nakręcają społeczność, to one budzą do działania i scalają ludzi o podobnych horyzontach. Zaprojektowanie przez jednego z członków All Stars strefy Converse na Made in WWA jest tego dobrym przykładem.

Bartek Bartecky Kolczykiewicz sprostał ciężkiemu zadaniu i żywymi, neonowymi kolorami nadał kubikowi psychodelicznego, futurystycznego klimatu. Zobaczyć można było tam 8 ekranów wyświetlających prace członków All Stars i widok z kamer umieszczonych wewnątrz, a cała konstrukcja intrygowała i wciągała do środka, gdzie czekały lustra potęgujące wrażenie psychodeli.

Bartecky jest ilustratorem i studentem ASP w Warszawie. Artysta obecnie tworzy w Krakowie, a w swoich pracach celebruje intensywność żywych kolorów oraz szalone kompozycję. Nie boi się eksperymentować i bawić sztuką, dlatego jego prace są cenione zarówno w Polsce, jak i za granicą. "Tworząc ten projekt po głowie krążyły mi prace Basquiata. Chciałem oddać ducha neoekspresjonizmu, ale w swoim stylu. Nie zabrakło nawiązań do club kids i sztuki queerowej. Uwielbiam rysować kolorowe i żywe postacie. Przestrzeń oparłem o założenia horror vacui — cieżko znaleźć tu wolną, nierysowaną przestrzeń" - mówi Bartek. Jego ilustracje doczekały się publikacji w cenionych magazynach pokroju Hart Magazine, Flanelle, Magazyn Wizje czy Ruch Muzyczny, jednak głównym kanałem, przez który dzieli się pracami z fanami jest jego Instagramowy profil @bartecky_.

Nie mogliśmy też nie zapytać jak wyglądają jego rapowe inspiracje: "Jestem z tych osób, które naprawdę słuchają naprzemiennie wszystkich gatunków muzyki. Tak na stałe moje serce napewno należy do The Prodigy. Nigdy nie miałem szczególnej fazy na słuchanie rapu, ale jako że słucham wszystkiego, co mi wpadnie w ucho, to znam na pamięć kilka hiphopowych kawałków. Jeśli chodzi o artystów, którzy mnie inspirują to Princess Nokia i jej pierwsza płyta oraz kozacki Yung Gravy. Z polskiej sceny uwielbiam na maksa Kacperczyków."

Warto też głębiej pochylić się nad inicjatywą All Stars i dowiedzieć się co kryje się pod tym szyldem. Warsztaty artystyczne, spotkania z mentorami czy wspólne projektowanie murali to przykłady działań, przez które Converse łączy i aktywizuje tę społeczność. Najlepiej opowie o tym sam Bartecky: "Będąc członkiem All Stars poznaję mnostwo wspaniałych i kreatywnych osób, tworzę ciekawe projekty i biorę udział w wielu wydarzeniach. Bycie w All Stars daje mi dużą przestrzeń do tworzenia i platformę do mówienia o inkluzywności."

Artykuł powstał we współpracy z marką Converse.

Galeria

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>