Borixon wraca z pierwszym solowym albumem od 4. lat!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-04-18 18:00 przez: Kontakt (komentarze: 1)

Minęły niespełna cztery lata od ostatniej solowej płyty Borixona - Mołotow. Jednak tylko ignorant mógłby powiedzieć, że od tamtego czasu BRX siedział z założonymi rękami i z tylnego siedzenia obserwował rap grę.

Chwilę po premierze Mołotowa polska scena muzyczna przeżyła swojego rodzaju huragan, którego prawdopodobnie trudno będzie komukolwiek przebić. Ten huragan synoptycy i fani rapu zgodnie nazwali “chillwagon”. Tylko brak dostępu do internetu lub życie w jaskini mogło uchronić cię przed tańczeniem tak jak małpa w gorące lato 2019 roku. Powstała z inicjatywy Borixona supergrupa rosła w siłę i na przestrzeni dwóch lat wydała dwie płyty podbijając wszystkie muzyczne playlisty.

Będąc pod wrażeniem hype’u chillwagonu wraz z Mateuszem Jędrzejewiczem, Borixon założył agencję artystyczną i label spacerange (ex. chillwagon.co), która odpowiada za muzyczne i biznesowe ruchy chillwagonu, Borixona, Qrego, olszykumpla, ReTo, ZetHy, Kizo i Majkela Busza. Nakładem spacerange Borygo zdążył już wydać kilkanaście płyt, między swoimi swojego współautorstwa. Wraz z ReTo wypuścili album “420024”.

Od jakiegoś czasu Borixon na swoich mediach społecznościowych zapowiadał solowy projekt, jednak dotychczas nie podawał żadnych szczegółów. Aż do teraz. Na media społecznościowe Borixon wrzucił zdjęcie z takim opisem: “25 lat temu zagraliśmy z ekipą Wzgórza support przed Run-D.M.C, którym inspirowaliśmy zanim zaczęliśmy robić muzykę. W tamtych czasach nie tylko zmiotło nas z nóg ich flow, ale też stylówka o jakiej mogliśmy tylko pomarzyć. Jednak możliwość szerzenia zajawki i zobaczenia kogoś rozpoznawalnego zza oceanu była miodem w słonym życiu tamtych lat. Przed wami pierwsze ze zdjęć, które składają się na okładkę mojej nowej płyty. Mixed Music Arts (MMA) będzie dostępna w sprzedaży od 27.04.2022 we wszystkich salonach Empik i na spacerange.shop Nazwa płyty jest tożsama z moją karierą. Nigdy nie byłem sztywniakiem trzymającym się jednego stylu. Zawsze lubiłem mieszać, miksować stylówki i wywracać świat do góry nogami. Mixed Music Arts też taka jest - spójna w swoim szaleństwie, różna, ale odnajdująca się w każdej stylówce.” Fot. @Paweł Fabjański | @shootmewarsaw

Zatem oficjalnie, solowy album Borixona trafi do sprzedaży już 27.04.2022. Album ma nie być dostępny w preorderze, tylko w dniu premiery pojawić się w sklepach oraz do odsłuchu na streamingach. Stopniowo poznajemy też stylówki BRX'a, odsłaniane na jego profilach.

Tagi: 

nie jestem roboteu
Jak można "OD" czterech lat wracać z płytą? Wraca się "PO" czterech latach...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>