Taco Hemingway przekazał 100 000 zł na pomoc Ukrainie

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-03-01 15:46 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Polscy artyści jednoczą się w pomocy. Pisaliśmy Wam o wspólnej zbiórce, w której przekazali prawie milion złotych. Wśród nich Taco Hemingway, który podzielił się specjalnym oświadczeniem.

"Jak wielu z was, od czwartku nieustannie śledzę informacje dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę. Sytuacja, której nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić w XXI wieku, stała się brutalną rzeczywistością. W takich chwilach każdy ma prawo dać się obezwładnić przez poczucie beznadziei i bezradności. Musimy jednak pamiętać, że technologia przyniosła światu bezprecedensowe możliwości solidaryzacji.

Każdy z nas ma możliwość wyrażenia sprzeciwu wobec agresji i dołożenia swojej cegiełki do odbudowy lepszego świata. Przelewam 100 000 złotych na pomoc Ukrainie i apeluję do wszystkich czytających ten post, by poświęcili dwie minuty ze swojego dnia na zrobienie przelewu na jakąkolwiek kwotę, którą uważają za słuszną. Może zabrzmieć to jak truizm, ale dosłownie każda złotówka jest na wagę złota – to właśnie w naszej liczebności i wspólnocie tkwi siła, przed którą każdy tyran drży.

Kobiety i mężczyźni, dziewczynki i chłopcy, którzy jeszcze tydzień temu zajmowali się życiem codziennym, snuli plany, kochali się i uczyli, pielęgnowali rośliny i wyprowadzali psy na spacer, obecnie uciekają przed wojną, chowają się po piwnicach przed ostrzałem rakiet albo pobierają broń z ciężarówek, by stawić heroiczny opór najeźdźcy. To są dokładnie tacy sami ludzie jak ja i ty. Możemy i musimy im pomóc. Obserwując reakcję świata, kontynentu i moich rodaków mogę śmiało przyznać, że w takich chwilach jestem dumny z bycia Polakiem i Europejczykiem.

Slava Ukraini. Nie zostawimy was samych. Nigdy" - czytamy na instastory Taco. Poniżej screeny jego wpisów.

Galeria

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>