"Clausola di Walczuk" - Janusz Walczuk we Włoszech!

kategorie: Polska, Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-02-16 08:00 przez: Mateusz Gzyra (komentarze: 0)

Janusz Walczuk na europejskim tripie, czyli europejskie przygotowania nowego albumu!

Janusz Walczuk od kilku dni przebywa poza Polską. Kilka dni temu, widzieć mogliśmy, iż udał się do Hiszpanii, między innymi w celu nagrania teledysku do nowego utworu. Razem z nim obecni byli również inni artyści, chociażby Kaczy Proceder, Dister czy Plus. Następnie członek SBM Label pojawił się w Mediolanie, a na ten moment przebywa w Genui we Włoszech, gdzie spotkał się z Pietro Lorusso. Spotkanie z nim nie może być przypadkowe!

Kim jest Pietro Lorusso? Pietro jest włoskim, międzynarodowym menadżerem chociażby Lil Scara, włoskiego muzyka czy Young Slasha, rapera który ma już trzy utwory z Żabsonem: Singiel "Piątek", "Sukces" oraz "Fresco", na album Slasha. Działał także z Żabsonem przy wydawaniu albumu "Internaziomal"! Pietro generalnie współpracował ze spora ilością ksyw na włoskiej scenie, chociażby z raperem dibbecksem zaprzyjaźnionym ze Slash'em czy artystą z Genui, Breshem. Apropos Bresha...

Janusz, ostatnio jest bardzo aktywny na Twitterze. Kilka godzin temu dodał na swój profil tweeta, w którym zapytał się swoich odbiorców "Z jakim zagranicznym artystą chcielibyście mnie usłyszeć?", jedna z odpowiedzi (nieskromnie mówiąc moja) brzmiała następująco: "Tedua, Bresh, Vaz Te, Izi". Janusz, na tę odpowiedź zareagował emotką uśmiechu z puszczonym oczkiem, co sugerować może że jest coś na rzeczy! 

Wymienieni raperzy, pochodzą z Genui oraz okolic i oni wszyscy znają się z Pietro Lorusso, osobą obecną na zdjęciu obok Walczuka. Wymieniając tych artystów do głowy przychodzą dwa największe kolektywy z Genui - Wild Bandana oraz Drilliguri. Kim są wymienieni artyści?

Tedua to jeden z najpopularniejszych włoskich raperów oraz jeden z najbardziej stylowych brzmieniowo. Członek i założyciel kolektywu Wild Bandana w którego skład wchodzą prócz niego: Izi, Vaz Te oraz Guesan i Ill Rave. Jego album "Vita Vera Mixtape" z 2020 roku, jest jednym z najlepszych krążków włoskiego rapu ostatnich lat wg. odbioru albumu. Co ciekawe Tedua był w studio przy nagrywaniu utworu "Hypebae" Quebonafide ze Sferą Ebbasta!

Bresh to członek drugiego kolektywu Drilliguria, raper znad Riwery Liguryjskiej jest jednym z najgorętszych muzycznie artystów sceny stolicy Ligurii. Jego krążek "Che io mi auiti" również z 2020 roku analogicznie do albumu Tedua miał fenomenalny odbiór. Bresh ostatnio zapowiedział nowy utwór "Andrea", który ma być zwiastunem nowego projektu, a ukaże się już w piątek.

Izi to jeden z najważniejszych raperów genueńskiej sceny. Członek kolektywu Wild Bandana, raper którego każdemu odbiorcy włoskiego rapu przedstawiać nie trzeba - bardzo mocna ksywa. W zeszłym roku, wydał bardzo kontrowersyjny teledysk do utworu "Al Pacino" gdzie znalazły się najważniejsze ujęcia protestów z całego świata, w tym równiez z Polski. 

Vaz Te to artysta, który zaczął swoją muzyczną przygodę dzięki niegdyś niezwykle popularnemu portalowi MySpace, tam wrzucał swoje utwory oraz pierwszy większy projekt, który stworzył wraz z innnymi raperami z okolic stolicy Ligurii. O jego ostatnim projekcie pisaliśmy na łamach naszego portalu przy podsumowaniu października sceny włoskiej.

Liczymy, że "Klauzula Walczuka" to początek do rozpoznania włoskiego, niezwykle owocnego rynku muzycznego przez reprezentanta Warszawskiego Żoliborza. 

A Wy z kim z włoskiej sceny chcielibyście usłyszeć Janusza Walczuka?

JANUSZ WALCZUK - Sukces Freestyle (prod. Swizzy x A1 Rocky) [Popkiller Młode Wilki 8]

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>