J. Cole sugerował Dr. Dre by podpisał kontrakt z Kendrickiem Lamarem

J. Cole pojawił się ostatnio na YouTube'owym kanale u Nardwuara, jednej z najbardziej oryginalnych medialnych osobistości w amerykańskim internecie. Nuardwuar słynie z tego, że swoim gościom zadaje totalnie zaskakujące pytania, na które odpowiedzi mogą znać tylko oni. Dziennikarz zapytał Cole'a, czy to prawda, że to on zasugerował Dr. Dre, by ten podpisał kontrakt z Kendrick'em Lamarem.

Pytanie padło podczas 44. minuty wywiadu. Cole nie ukrywał zaskoczenia. "Kto ci o tym powiedział? Kto przekazał ci tą informację?" - zapytał raper. "Odpowiedź brzmi - tak. To ja. Nie powiem, że byłem pierwszym, który mu o nim powiedział. [...] Dałem mu znać "Yo , musisz podpisać kontrakt z tym dzieciakiem z Compton, Kendrickiem" - dodał.

Kendrick Lamar został zakontraktowany w Aftermath Entertainment, w 2012 roku w tej właśnie wytwórni ukazał się jego legalny debiut "Good Kid, M.A.A.D City", a dziś jest jedną z największych gwiazd hip-hopu na świecie, pierwszym raperem z Nagrodą Pulitzera na koncie.

J. Cole przyznał też, że sam chciał podpisać kontrakt z Lamarem. Jednak Dreamville Records nie było jeszcze tak rozwinięte, jak dzisiaj. "Nie wiem, do jakiej wytwórni bym go wprowadził [...]. Nie mieliśmy jeszcze ogarniętego całego biznesu, ale już wtedy mocno się nim jarałem. Spotkałem go i z miejsca byłem pod wielkim wrażeniem. W mojej głowie to byłby pierwszy artysta do podpisania kontraktu, ale okazało się, że miał już ogarnięty większy temat" - powiedział Cole.

Cały wywiad do obejrzenia poniżej.

Sprawdź też: "2001" Dr. Dre - 22 lata od premiery albumu, który zmienił grę (Klasyk na Weekend)

Nardwuar vs. J. Cole (2021)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>