Jak odsłuchy polskich raperów wyglądają na tle Europy? Porównujemy Spotify Wrapped!

Niezwykły hype na coroczne podsumowanie od Spotify, czyli Spotify Wrapped nie jest tylko zjawiskiem które występuje w Polsce. Europejska scena również szaleje gdy roczne podsumowanie Spotify Wrapped jest dostępne.

Wczoraj pisaliśmy Wam o liczbach, jakie osiągnęli polscy raperzy, a dziś... postanowiliśmy zebrać dla Was roczne podsumowania Spotify od najważniejszych ksyw europejskiego rapu - a była tego masa! Który z czołowych europejskich artystów zgarnął największe liczby? Która z tych gwiazd europejskiego formatu zrobiła przez ten rok największy progres względem poprzedniego? 

Tak jak w przypadku wczorajszego polskiego zestawienia nasuwa nam się kilka wniosków. Dacie wiarę w to, że muzykę reprezentanta UK, ArrDee - autora hitowego "Olivier Twist" oraz członka remixu "Body" od Russ Millions'a przesłuchano w tym roku ponad 300 milionów razy? Rok temu chłopak nie miał nawet 1/5 z tego wyniku! Albo co powiecie na to, że włoscy raperzy potrafią zgromadzić kilkanaście milionów słuchaczy? Moc! A z drugiej strony... Co Wy na to, że Mata zebrał w ostatnim roku więcej słuchaczy niż ceniony i chwalony Pa Salieu i niewiele mniej od Feduka?

W galerii rzecz jasna nie ma oczywiście wszystkich gwiazd europejskiej muzyki - zebraliśmy tych, którzy swoje zestawienia opublikowali. Nie zmienia to faktu, że nasza europejska galeria zestawień jest naprawdę obfitująca w gwiazdy największego formatu sceny europejskiej - przez UK, po Włochy czy Rosję! Jeżeli o kimś zapomnieliśmy, a dany raper swoje zestawienie opublikował koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Jeżeli natomiast chcecie zobaczyć opublikowane przez Spotify listy najpopularniejszych artystów, albumów czy singli to znajdziecie je tutaj.

A tutaj podsumowanie zbierające wyniki ponad 100 polskich raperów

Galeria

Tagi: 

polski rap gówno
a gdzie najlepszy niemiecki raper Money Boy?
Taka prawda
Częściej piszecie o Spotify, niż tvp nawija o szczepionkach na covid.
Włodzimierz
A o czym byś chciał czytać cycku? To akurat super że można się dowiedzieć jakie zasięgi generują artyści żebyś wiedział, czy twój grajek jest wysoko lub nisko względem świata. Lepiej wiedzieć więcej w tym przypadku więc nie marudź cycku
Anonim
Z Pa Salieu różnica 100 tys. dla Maty to ,,więcej" a z Feduk 500 tys. dla Feduka to ,,nie wiele mniej"? Nie bądźcie jak tvp.
mihalovsky
szkoda ze sfera swojego nie wrzucil

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>