Remik zapowiada wsparcie psychologa do dyspozycji artystów

W ostatnich latach coraz głośniej mówiło się o tym, że przy obecnej dynamice i presji w branży muzycznej wytwórnie powinny zapewniać młodym podopiecznym wsparcie psychologa, który pomoże im odnaleźć się w nowej sytuacji i udźwignąć ciężar. Opowiadał o tym m.in. Wale w rozmowie z TMZ w 2019 roku.

Teraz ruch w tym kierunku wykonuje Remik w ramach usługi dystrybucyjnej MUGO, którą niedawno uruchomił.

"Ponad 20 lat pracuję z młodzieżą. Przez ten czas zauważyłem jeden bardzo niepokojący aspekt. Taki niechciany „owoc” za który często młodzi ludzie płacą wysoką cenę a ceną jest ich zdrowie psychiczne, emocjonalne. To zawsze był temat tabu… oczywiście szanuje prywatność i nie wywołuje do tablicy każdej popularnej osoby, która doznała problemów ze zdrowiem spowodowanych ich karierą, jednak globalnie mówić o tym trzeba. Nierzadko popularność a co za tym idzie pieniądze pojawiają się z dnia na dzień - duże pieniądze i ogromna popularność. Wbrew pozorom to nie jest takie łatwe sobie z tym poradzić. Co gorsze tak samo jak pieniądze i popularność przyszły, tak samo mogą niestety z dnia na dzień odejść. Wtedy o depresje czy różnego rodzaju zaburzenia emocjonalne nietrudno. Dlatego postanowiłem działać. Chce żeby MUGO chociaż w minimalnym stopniu było gotowe na takie sytuacje i zadbało o zdrowie twórcy jeśli będzie tego potrzebował. Od przyszłego roku uruchomimy w MUGO kontakt do wykwalifikowanego specjalisty z dziedziny psychologi, który będzie do dyspozycji naszych artystów. Oczywiście za darmo i anonimowo. Może to nie dużo ale przynajmniej ja osobiście będę spał spokojniej." - napisał założyciel MyMusic na swoim Instagramie.

Od nas duże brawa i mamy nadzieję, że stanie się to niedługo standardem w branży. Nikt nie jest przygotowany psychicznie na tak szybki sukces, jaki można obecnie odnieść, co widać po tragicznych przedwczesnych śmierciach młodych gwiazd w Stanach, a także ich opowieściach o depresji idącej za popularnością. A tempo rozwoju karier w Polsce także potrafi być coraz szybsze.

Tagi: 

Co?
Hahaha. I nie ma co dalej komentować.
eXo
szacun
Wreszcie
Pomoc psychologiczna w branży muzycznej kuleje, a stres coraz większy. Będzie dobry biznes

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>