Mr. Lif - wywiad cz.1: o hołdzie dla Gang Starr; GURU; The Perceptionists; trasie z Shock G

Niewielu jest w hip-hopie artystów tak inteligentnych i bystrych jak Mr. Lif. Lokalna legenda bostońskiej sceny i członek The Perceptionists aktywny na scenie od ponad 20 lat w przeciągu swojej kariery zdążył zrobić wiele, ale wcale nie zamierza odwiesić mikrofonu na stojak. Pod koniec zeszłego roku zaangażowany MC stworzył wspólnie z producentem Stu Bangas duet Vangarde, wydając debiutancki krążek pod tym szyldem, a my z tej okazji, jak i z okazji paru innych rocznic, zdzwoniliśmy się z Lifem na obszerny, przekrojowy, wyjątkowy wywiad. 

Jak przystało na jednego z najbardziej elokwentnych tekściarzy w rapie, Lif okazał się wspaniałym, przesympatycznym, otwartym rozmówcą, a wątków i historii nie było końca. W pierwszej części rozmowy raper opowiedział nam m.in. o pragnieniu oddania hołdu Gang Starr projektem Vangarde, obecnej "nowej normalności" tak świetnie zobrazowanej w teledysku "The New Normal", wspomnieniach współpracy z GURU, 15. rocznicy wydania debiutanckiego albumu The Perceptionists "Black Dialogue" i hitowym "Let's Move" dobrze znanym z paru znaczących gier komputerowych, pamiętnej trasie z Shockiem G (Digital Underground), a także o wyzwaniach związanych z presją i przyjęciem "drugiej płyty"...

Część druga wywiadu już w następną niedzielę.

Rozmowa, montaż: Marcin Natali
Tłumaczenie: Maciej Wojszkun

XY
Marcin z całym ogromnym szacunkiem jakim ciebie dążę naprawdę, napisałem ostatnio że na tym portalu promuje się w jakiś 99,9% pop to jest moje zdanie no i zostaje te 0,1% a ten wywiad z Mr.Lif to jest właśnie te 0,1% to jest news który umila mi czas, szkoda tylko że czytam ten news dziś na pewno obejrzę w cieniu przykrej informacji o nagłej śmierci Black Roba (RIP).Bez urazy Marcin.
Marcin Natali

Dzięki wielkie, miło słyszeć! :) Pozdrówki!

Natomiast prawda, że kolejny smutny news dzisiaj niestety... Black Rob ponoć od lat chorował i kilka udarów miał... R.I.P. 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>