Facebook wprowadza ikonkę Patoreakcji! Mata wyróżniony przez serwis

Wydawało się, że to "Patointeligencja" narobiła szumu... a tymczasem muzyczna reakcja na szum wokół niej chyba jeszcze podbija stawkę. O "Patoreakcji" rozmawia cała Polska, utwór w dobę wykręcił ponad 2,5 mln odsłon na YT, trafił na kartę na czasie w Niemczech oraz do top 3 najczęściej wyszukiwanych tekstów na światowym Geniusie. Ale to nie wszystko!

Dzięki tłumaczeniu przygotowanemu w formie napisów przez Trzy-Sześcia "Patoreakcja" trafiła także do samego Marka Zuckenberga i centrali Facebooka, która postanowiła docenić viralowość utworu, połączoną z jego bezkompromisowością.

Jak podaje Facebook - przez dłuższy czas zastanawiali się jaki ukłon wystosować w stronę Polaków z okazji przypadającej 31 marca 126 rocznicy otwarcia nowego ujścia Wisły. Mocne uderzenie Maty idealnie zbiegło się z tym terminem, a popularne w Dolinie Krzemowej "Schodki" dodatkowo połączyły kropki.

Tym samym zespół serwisu postanowił na najbliższy tydzień zastąpić w pakiecie reakcji ikonkę "wow" tak zwaną "patoreakcją", przedstawiającą twarz Maty-King-Konga, górującego nad Warszawą. Opcja ta będzie stopniowo wprowadzana użytkownikom na całym Świecie w ciągu 2 najbliższych dni. Jak przyznaje w informacji prasowej Mark Zuckenberg - w przyszłości nie wyklucza podobnych inicjatyw z okazji Świąt Narodowych innych Państw.

[Edit: Oczywiście news prima-aprilisowy!]

Mark Cukierberg
Hihi
22:51 29
Spoko Mata

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>