10 numerów, w których raperzy wspominali Ś.P. Leha

dodano: 2021-02-16 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Dziś mijają 2 lata od tragicznej śmierci Młodego Leha. Z tej okazji i z pamięci o nim przygotowaliśmy dla was zestawienie 10 kawałków i wersów, w których raperzy wspominali reprezentanta Gdyni.

Taco Hemingway "KABRIOLETY"

"Jak tego słuchasz teraz w aucie, jedź wolno kuzyn / Rest in peace, młody Leh, wieczny pokój duszy" - wersy pochodzące z jednego z najlepszych utworów pochodzących z "POCZTÓWKI Z WWA, LATO '19". Mimo, że raperzy nie mieli na koncie wspólnego kawałka, to nie od dzisiaj wiadomo, że Taco bacznie śledzi polską scenę, więc i muzyka Leha musiała do niego docierać.

Popkiller Młode Wilki 7 "Hip-Hop"

"Ta zwrota jest fly - dla Ciebie leci do nieba / Rest in peace LEH" - za pierwszym razem to zakończenie zwrotki Przyłuca i wykrzyczane przez wszystkich raperów "Rest in peace" wywołało u mnie ciarki. Oczywiste uhonorowanie członka 4 edycji naszej akcji przez członków tej ostatniej.

JWP/BC "Koledzy"

"Leh o mnie mówił młody Kosi, dla mnie młody Leh to król / Jeśli masz tu wątpliwości, puść se EP 'LEP' na full" - nawija Kosi w tytułowym numerze z ostatniego mixtape'u utworu i przy okazji trudno się z nim nie zgodzić. Przynajmniej dla mnie, "LEP" to najlepsze wydawnictwo w krótkim niestety katalogu zmarłego rapera.

Young Igi ft. Kizo "Inny gatunek"

"To życie to jest western / Gdynia straciła zawodnika - Lehu Leszner / Spoczywaj w pokoju, wlewam brudny syrop do napoju / I biorę łyk i buch za wszystkich moich ziomów" - tu z kolei tribute od reprezentanta tego samego miasta, czyli Gdyni.

Leh x Kieras ft. VNM, Sarius "Żyję GDY umieram"

Tym razem bez przytoczenia konkretnej linijki. Numer został wypuszczony w pierwszą rocznicę śmierci Leha i zawiera archiwalny refren w wykonaniu rapera. Do powstania kawałka doprowadził przyjaciel zmarłego MC, Kieras. Najbardziej z całego utworu zapada na pewno storytelling Sariusa opowiadający o jednej ze wspólnych, koncertowych sytuacji.

Jan-rapowanie & Szpaku "Jan Szpakowanie 3"

"Lehu patrzy na nas z góry się uśmiecha gdzieś tam w chmurach" - Trzecia część ukazała się w tym samym roku, w którym zginął Lehu. Poza linijkami w wykonaniu Jana-rapowanie, mamy też scratche ze zwrotek zmarłego MC w wykonaniu DJ'a Serio92.

Otsochodzi "DOM" 

"Punk rock - tak mówił mój ziomek Lehu, jak tylko mieliśmy zagrać gębę" - uczestnicy 4 edycji Młodych Wilków mieli na koncie dwa wspólne numery, a do tego przecinali się na wielu koncertach, więc nie mogło zabraknąć też linijki od Otso z otwierającego jego ostatni album "DOMU".

Biały Tunel "Ostatni raz"

"Leh legendą, niby wielkim gitarzystą / Co zamiast uzyskać splendor dojrzewał w epoce disco" - jak widać Mes, będący wcześniej wydawcą Leha, dostrzegał w raperze wielki talent, który nie został niestety w pełni doceniony.

Hades "Off"

"Nie pamiętam jaki życie ma sens / Ale wiem jak trzeba je przejść / To tylko śmiech i zero łez / I tu by zwrotkę położył Leh" - wielka szkoda, że nie doszło do kooperacji obu raperów, bo z pewnością odnaleźli by się na wspólnym tracku, a co dopiero na bicie Barto'cuta.

UNDAKNAP "NIE LUBIĘ SIĘ BIĆ"

"Sopot, murek, na murku ja i Lehu / Słonko na twarzach, a w moich łapach flacha / Gadane o życiu, mówią bloki, człowieku / Taki dzionek nam się wtedy rzadko zdarzał" - te linijki otwierają wspominkowy storytelling, w którym Knap opowiada o jednej ze wspólnych sytuacji, jaka przytrafiła mu się kiedyś z Lehem.

Tagi: 

Wola
Jeszcze Mielzky na swoim nowym kozackim tracku.
Joł joł
Gedz - freon
a
wck- buletproof
Dizi1
Erking-mosty " życie nas zabiera bez echa, wciąż myślę o tym kiedy słucham Mac Millera i Leha
b
WCK- Bez plejbeku (prod. Leh)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>