Chrześcijański trap? Cukier prezentuje rap "do tańca i różańca"

Wydawało Wam się, że polski rap wymieszał już wszystkie klimaty? Otóż nie - czasem nadal coś potrafi nas zaskoczyć. Rap o zabarwieniu religijnym kojarzy nam się zazwyczaj z podniosłym klimatem i poważnym podejściem do treści i formy - Cukier pokazuje jak duchową treść opakować w energetyczną, skoczną i kolorową formę, dopasowaną do najświeższych brzmieniowych trendów. I robi to tak, że ciężko się nie uśmiechnąć.

Uderzający jest ogrom pozytywnej energii i gorliwość, w której brak kaznodziejskiego zacięcia, a raczej zaproszenie do wspólnej zabawy. I to w przeróżnych odsłonach - młody raper równocześnie śpiewa i produkuje, a w swoich numerach zabiera nas w przelot od afrotrapów, przez cykające 808, po house'ową energię czy bit brzmiący jak bangery DJ-a Mustarda zagrane na kościelnych organach.

We wszystkim ogromna porcja humoru i dystansu do samego siebie. "Jak mój Pan wchodzę all white" deklaruje na pełnej przewózce dodając, że "robi ten chleb jak Jezus". Raz jest bardziej refleksyjnie, raz typowo bangerowo - zmieniają się brzmienia, nie zmienia jednak pozytywne nastawienie i nacisk jedynie na dobre wibracje. Uwagę zwraca to, że Cukier na parkiet potrafi porwać także osoby, które na co dzień preferują całkiem inny vibe i przekaz - udowodnić mógł to występ w warszawskim newonce.barze, gdzie ewidentnie udało mu się wkręcić zebranych do wspólnej zabawy (załączamy go na dole, pod kilkoma muzycznymi próbkami).

W okresie pełnym niepokojów, nerwów i ciężkich emocji dobrze włączyć dla odmiany coś beztroskiego i luźnego, a jednocześnie udowadniającego, że lekka forma nie musi wiązać się z powierzchowną treścią. Uśmiech gwarantowany.

Poniżej kilka singli z ubiegłorocznego albumu "Nowe Pieśni" oraz nowy singiel "Alien", a na dole fragment występu w warszawskim newonce.barze.

Tagi: 

Forty
No i beng. Pozdro i blessy dla Steeped .
REAL HH 90
No Mateusz jeżeli jesteś tutaj od początku istnienia tego portalu, sorry że nie na temat tego newsa ale czy mogę sprawdzić chociaż troszkę czy znasz takie ono ekipy lub raperów bo pana Marka nie będę się tutaj pytał bo wiem że to ty no i twój brat ma lepszą wiedzę mniej więcej na temat: Camouflage Large Clique, Panama P.I. , Crystal Lake, Puppets Of Chaos , Lace Da Booms, Soma, S.K.U.N.K. Militia, Joint Mobb, ACD, Cru Thik, Dalush & The Click, Mental Case, Fat Nogin Civilianz, Science Of Sound, Bronx Knightz, Redd Bull, Ital Tha Ruffian, Social Contact, The Primeridian, The Mischievous LQ And The Mad Mischief Crew wiem że większość tego co ci tu wypisałem nie możesz znać bo jest tego od groma ale chciałbym znać czy znasz choć troszkę z tego co ci tu wypisałem.
polski rap gówno
typie, lepiej sobie prawdziwy rap posłuchaj: uzi, thugger, migos; bo łeb masz zamknięty
Cukier808
Mobbyn
Odpytywacz
Piszesz jakbyś miał 10 lat xD Może zna, a może nie zna. Nic ci do tego. Essa
rwgwbkgwejkbg
Ale czy to zmieni cos, gdyby znali lub nie? Badz soba, nie orientuj sie mateuszem, ktory jest taki sam jak ty i ja :) pozdrawiam, z Bogiem
REAL HH 90
rwgwbkgwejkbg ale czy ja napisałem że orientuje się Mateuszem, chyba nie ale widać że tutaj nie ma ludzi którzy mają jakikolwiek wiedzę na temat rapu skoro widać tutaj jakiego rapu słuchają Polacy np lil uzi takich ludzi jak Druh Sławek i innych podobnych ludzi tego pokroju w tym kraju jest garstka którzy zawsze szukali czegoś bardziej wartościowej muzy niż ten pojebany mainstream który króluje teraz, chociaż nic nie mam do tego sam czasami tego posłucham ale nie cały czas to jak z tym polskim rapem niewiedza króluje w tym kraju tak było i będzie bo większość ludzi którzy słuchają rapu to dla nich tylko chwilowa zajawka bo jest moda na to ja jak np słucham sobie na słuchawkach nowego Krs One'a to w większości nie wie kto bo jest to po prostu zwykła niewiedza bo kogo to obchodzi.
ggfhgfhgf
często tak jest, że ludzie mają w sobie dużo pustki emocjonalnej i wtedy potrzebują zapełniać ją tym co dają od siebie ludzie z zewnątrz. I np. taka wiedza jakiej kolega szuka, jest dla nich istotna; nie twierdzę jednak, że real HH 90 takową osobą jest.
Real HH 90
ggfhgfhgf chłopczyku czy dziewczynko sam/a masz w sobie dużo pustki emocjonalnej, wiem co chciałeś/aś napisać nie jestem gimbem który ma problem ze sobą problem to ty masz ze sobą i radzę idź do lekarza i napiszę ci szczylu ja nie mam problemu ze sobą tylko ty, a ogólnie tutaj wszyscy jesteście tacy anonimowi a w realu jesteście pizdami życiowymi.
aaa
a w jakim celu?
Trebor Prawondowski
Brzmi tak samo jak dziesiątki innych raperów pod względem rytmicznym, technicznym. W zasadzie to ma coś do powiedzenia ale nic konkretnego. Jako chrześcijanin uważam to za ostry cringe. Pozdrawiam redakcję.
ano
a no nic nowego nie wnosi, wielu takich śpiewaków już mamy na scenie
Ziołolecznictwo
Jak to nic nie wnosi? Nie klnie, nie chwali sie BMkami , nie nawija że przeleciał juz setki i że nawija zioło tylko w baletki. Obecnie scena hip hopowa rapowa i to co z niej wyewoluowało to dno gdzie, każdy uważa sie za lepszego od drugiego, a jego rap to kwintesencja" rapowości"
XD
Kwintesencja "rapowości"? bez autotuna ten chłoptaś nie istnieje, brzmi tak samo jak reszta, niczym się nie wyróżnia. Dla jasności do tuna nic nie mam, ale jego muzyka odkrywcza nie jest, co drugi w podziemiu brzmi jak on, "rapowościowo" nie ma koleś nic do zaoferowania, i nie wymawia "r" XD

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>