Lecrae wielkanocnie wspomina wizytę przy grobie Jezusa w Jerozolimie

W ubiegłym roku Lecrae wraz z gronem zaprzyjaźnionych raperów ruszył na wyjątkową wyprawę - głęboko wierzący raper z Houston postanowił udać się do Jerozolimy, gdzie zwiedzał biblijne miejsca i szedł śladami Jezusa. Ochrzcił się również w rzece Jordan, co jak sam mówi będzie miało duże odbicie na nadchodzącym albumie "Restoration" - bowiem "nie możesz ochrzcić się w Jordanie i robić takiej samej muzyki co wcześniej. Nowy album będzie wyjątkowy".

Lecrae odwiedził Izrael wraz z Andym Mineo czy Tedashim, czyli raperami związanymi z wytwórnią Reach Records, każdy z nich był pod wrażeniem i jak opowiadali później w wywiadach - poznanie rzeczywistych lokacji na Ziemi gdzie miały miejsce biblijne wydarzenia ogromnie umocniło ich wiarę. Wczoraj z okazji Wielkanocy Lecrae wrócił do tej wyprawy i opublikował zdjęcia przy grobie Jezusa, pisząc zarazem motywacyjnie w obliczu obecnej sytuacji na Świecie - "Nieważne ile cierpimy czy wycierpimy, możemy mieć nadzieję, że w rzeczywistości po ukrzyżowaniu nadchodzi zmartwychwstanie. Grób jest pusty, widziałem na własne oczy".

Lecrae pracuje obecnie nad albumem "Restoration", następcą wydanego z Zaytovenem w 2018 roku "Let The Trap Say Amen", albumu łączącego surowe trapowe brzmienie z uduchowionymi, głębszymi treściami. Raper dopiero co świętował pierwszą Platynę za singiel "I'll Find You", ma też na koncie 2 nagrody Grammy oraz Złoto za album "Anomaly". Ostatnio informowaliśmy, że w obliczu pandemii koronawirusa postanowił własnoręcznie zainstalować rzędy umywalek dla bezdomnych w Atlancie, by pomóc ochronić się im przed chorobą.

Poniżej publikujemy ostatni singiel Lecrae, materiał z jego wyprawy do Izraela oraz zdjęcia przy grobie Jezusa.

Lecrae, YK Osiris - Set Me Free (Official Video)

A New Sound In Israel Vol. 2 (ft. Lecrae, Andy Mineo, Canon, Propaganda, Tedashii & More)

Lecrae takes trip to Israel and gets baptized in the Jordan River

Tagi: 

palenie
Mateusz, jest szansa nagrania choćby kawałka dla fanów Palenia Mikrofonów? :D
Damn
Fajnie że piszecie też o takich akcjach

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>