Muflon tłumaczy dlaczego nie zrobił kariery rapowej i opowiada o porażkach

Muflon pojawił się w nowym odcinku Podcastu Antoniego Syrka-Dąbrowskiego, opowiadającego o... porażkach. A dokładniej o różnych porażkach, jakie na swojej drodze ponosili ci, którzy finalnie dali radę coś osiągnąć. W ponad godzinnej rozmowie jeden z najbardziej utytułowanych polskich freestyle'owców wytłumaczył m.in. dlaczego nie zrobił studyjnej kariery.

Jak mówi Muflon - po pierwsze brakowało mu odpowiedniego zacięcia i pewności siebie. Wiedział, że o ile na freestyle'u dysponował naczelnym atutem, czyli błyskotliwym refleksem i szybkim składaniem kąsających linijek, to umiejętności potrzebne w studiu są dużo szersze. Wymagają wyczucia melodyjnego, umiejętności pisania całych utworów (a nie tylko linijek), flow, wyrazistego wizerunku itp. Tutaj widział spore braki i nie był aż tak zdeterminowany, by je nadgonić. Po drugie - nie miał wewnętrznego poczucia, że to jego droga. Patrzył na to raczej z przymrużeniem oka, nie przewidując, że w ciągu kilku lat rap będzie tak dochodowym biznesem, w którym faktycznie będzie można zarobić na dobre życie. Przypomnijmy, że sytuacja te 10 lat temu (gdy Muflon kończył bitewną przygodę) była dużo bardziej niepewna, zyski o wiele mniejsze, a droga rapera wymagała postawienia wszystkiego na jedną kartę. Również freestyle'owcy często za prestiżowe wygrane otrzymywali jedynie zwroty kosztów dojazdu i symboliczną paczkę w stylu koszulka + płyta.

Pełną rozmowę obejrzycie poniżej - w niej Muflon opowiada również m.in. jak wyglądała jego praca przy pisaniu polskiej edycji SNL oraz jak przez pewien czas utrzymywał się z pokera.

Poniżej przypominamy również wywiad, jaki przeprowadził dla nas inny freestyle'owy mistrz - Bober, który porozmawiał z Cezarym Pazurą w najnowszym odcinku Magazynu Popkillera. Rozmowa zaczyna się w 11:46 Magazynu.

Tagi: 

Real HH 90
Muflona znam nie od dziś pełny Szacunek za wszystko pamiętam jego audycje w Trójce Tony z Betonu zajebiste były szkoda że jej już nie ma w Trójce.
Michau
Pamiętam, zdarzało mi się bardziej natknąć na tą audycje jak gdzieś byłem w trasie i były ciekawe, miałem też okazję słuchać jego ostatniej tam audycji to powiedział, że odchodzi bo coraz mniej czuje to co się obecnie dzieje rapie i się z nim zgadzam 100/%. Respect

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>