Eskobar - Muflon (Wojna o Śląsk 2008, Freestyle Classics #26)

Starcia Śląska z Warszawą, Eskobara z Muflonem przeszły do historii polskiego wolnego stylu jako prawdziwy klasyk. Raz dominował jeden, raz drugi, na ich walki czekało się jak na starcia Realu z Barcą, a te z nich, które zostały udokumentowane, pozwalają nam wrócić do wspaniałych, złotych czasów rodzimego freestyle'u. Przykład? Proszę bardzo, rywalizacja ówczesnego mistrza Śląska i Warszawy, Eskobara z aspirującym do powrotu na tron Muflonem podczas kapitalnie obsadzonej Wojny o Śląska w 2008 roku. 

Wówczas na absolutnym topie był raper z Gliwic. Popularny Esko nie tylko triumfował na WBW 2007, ale też nie miał sobie równych podczas rozegranej w tym samym roku Wojny o Śląsk. Muflon z kolei na obu tych imprezach musiał obejść się smakiem, ponosząc porażki włąśnie ze swym odwiecznym rywalem ze Śląska. Jednak już rok później sytuacja obróciła się o 180 stopni – najpierw podczas Wojny o Śląsk warszawski MC w świetnym stylu zrewanżował się Eskobarowi (na bitiwe zajął ostatecznie 2 miejsce, przegrywając w finale z Czeskim), by następnie parę miesięcy później triumfować po raz drugi w karierze na finale WBW.

Poniższa walka nie jest pewnie najlepszym ze starć pomiędzy freestyle'owcami, którzy przed dekadą rządzili bitewną sceną w Polsce, lecz bez wątpienia stanowi przykład jednego wielu pojedynków Śląska z Warszawą, które do dziś pozostają godne zapamiętania. 

Mam nadzieję, że zachęci Was ona, by sięgnąć po więcej:) 

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>