Jeezy i Gucci Mane kończą wieloletni beef podczas Verzuz Battle

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2020-11-21 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Konflikt obu panów trwa w zasadzie od samych pocżątków kariery Gucci Mane'a, czyli od 2005 roku. Teraz raperzy postanowili oficjalnie się pogodzić podczas popularnego w Stanach Verzuz Battle, wykonując wspólnie track "Icy", który był zarzewiem konfliktu.

Po tym, jak Gucci Mane wykonał kawałek "Truth", będącym dissem na Jeezy'ego, Snowman postanowił przerwać wykonywanie utworów, by przekazać coś Guwopowi. Raper stwierdził, że ich konflikt ciągnie się zbyt długo, a celem ich obu jest ta sama rzecz, czyli wspieranie kultury. Jeezy wymienił potem raperów, którzy odeszli w ciągu ostatnich lat m.in. Pop Smoke'a, King Vona, czy Nipsey'a Hussle oraz powiedział, że i on, i Guwop powinni dawać lepszy przykład, ponieważ to oni inspirują młodsze pokolenie. Słowa Jeezy'ego musiały zrobić wrażenie na Gucci Manie, ponieważ panowie podali sobie dłonie, a potem wykonali wspólny numer "Icy", od którego zaczął się cały konflikt.

Konflikt dotyczył słuszności, na którym krążku "Icy" powinno się znaleźć, czy na „Let's Get It: Thug Motivation 101” Jeezy'ego, czy debiucie Guwopa. Ostatecznie numer wylądował na debiutanckim "Trap House" i od tego momentu relacje raperów były bardzo napięte. Panowie wymieniali między sobą dissy, a cały konflikt miał coś wspólnego ze śmiercią kolegi SnowmanaPookiego Loca. Gucci Mane został oskarżony o morderstwo, sam oddał się w ręce policji twierdząc, że działał w samoobronie, a finalnie został zwolniony przez brak odpowiednich dowodów. W 2014, gdy z Jeezym skonfliktowany był również Rick Ross, z którym Gucci wypuścił diss "Headshots", a chwilę później, już solowy, wspomniany "Truth". Niedługo po tym, Guwop trafił do więżienia, by za dwa lata wyjść odmienionym, w dużo lepszej formie fizycznej i psychicznej. Od tamtego czasu, diss raperów ucichł, by ostatcznie znaleźć koniec na wczorajszym Verzuz Battle.

Tagi: 

polski rap gówno
już myślałem, że zignorujecie tak ważne wydarzenie w historii rapu
ar15
Co wy piszecie za bzdury ! "Gucci Mane został oskarżony o morderstwo, jednak nic nie zostało mu udowodnione" - przecież sąd uznał, że to było w obronie własnej. Jeezy dał 10.000$ za łańcuch Guwopa, nawija o tym w numerze, co skończyło się śmiercią jego zioma. Gucci nie podał ręki jeezyemu, skąd wy macie takie info, zobaczcie te relację panowie stali po 2 przeciwnych stronach. Mało tego gucci w relacji na insta dzisiaj znowu zamieścił 'Truth' i rzucał pieniędzmi do tego numeru. Beef się nie skończył, skończyły się dissy już dawno temu, między tymi panami jest za dużo złej krwi, żeby uznać że wszystko jest ok. Ktoś stracił życie, jeden na sumieniu ma wysłanie ludzi na śmierć, a drugi fakt że zabił gościa w samo obronie.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>