Malik B R.I.P. - nie żyje współtwórca The Roots

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-07-29 22:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Smutne wieści dla fanów The Roots. Członek oryginalnego składu legendarnej formacji z Filadelfii, Malik B nie żyje.

Informację podał dziś na Twitterze jego kuzyn Don Champion pisząc: "Opłakuję dziś ukochanego kuzyna. Był ogromnie utalentowany i miał wielkie serce. Wciąż pamiętam gdy on i The Roots zaczynali. Dawał mi i mojemu ojcu kasety byśmy ich posłuchali. Już za Tobą tęsknię Malik".

Malik B dołączył do The Roots na przełomie lat '80 i '90 i brał udział w powstawaniu ich pierwszych 4 klasycznych albumów - "Organix", "Do You Want More?!!!??!", "Illadelph Halflife" oraz "Things Fall Apart".

Opuścił potem grupę, lecz wciąż trzymał kontakt i pojawiał się gościnnie, na "Phrenology" Black Thought zadedykował mu utwór "Water" opisując jego znaczenie dla historii The Roots. Jego ostatnim projektem było wydane w 2015 z Mr. Greenem "Unpredictable".

Na razie nie znamy przyczyn śmierci artysty.

The Roots - You Got Me (Official Music Video) ft. Erykah Badu

Malik B & Mr Green - What Can I Say

Tagi: 

Beb
Gorszym newsem nie dało się zakończyć tego dnia. Faktycznie, cholernie bystry i utalentowany gość, szkoda że pogubił gdzieś siebie samego i swój talent po drodze. W każdym razie, to wielka strata dla rapu, który nie będzie już nigdy taki sam. Przykre w chuj
Real HH 90
Właśnie godzinę temu wchodzę na Popkiller a tu taka smutna wiadomość mnie obeszła że Malik B nie żyje R.I.P. mam jego dwie płyty z 2005 i tą ostatnią z Mr.Greenem z 2015 jak i EPkę z 2006 swego czasu miał problemy z narkotykami ale chyba miał to już za sobą szkoda człowieka był w grupie The Roots od 1985 - 1999 nawet na płycie The Roots pt. Phrenology, Black Thought zadedykował piosenkę Malikowi B pod tytułem "Water" The Roots straciło swego przyjaciela współtwórcę tej grupy R.I.P. MALIK B.
Stefan zięba
Nie dołączył, a był współtwórcą obok Black Throughta
Mateusz Natali

Cytując w tej kwestii Wikipedię:
"The Roots originated in Philadelphia with Ahmir "Questlove" Thompson and Tariq "Black Thought" Trotter while they were both attending the Philadelphia High School for the Creative and Performing Arts.[3] They would busk out on the street corners with Questlove playing bucket drums and Tariq rapping over his rhythms. Their first organized gig was a talent show in 1989 at the school where they used the name Radio Activity, which began a series of name changes that progressed through Black to the Future and then The Square Roots.[4] Another MC, Malik B., and a permanent bass player, Leonard "Hub" Hubbard, were added to the band before the release of their first album."

D&W
Mean no disrespect, ale podawanie Wiki jako zrodla raczej nie uciszy sceptykow
Real HH 90
Malik B jak był jeszcze w The Roots to dograł się z grupą do kawałka Mc Solaar'a I'm Doin Fine z 1994 z jego albumu "Prose Combat" zajebisty kawałek Rest In Peace Malik B .

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>