Tau żegna się z przeszłością: "Dziękuję, że ze mną byliście"

Zaskakujący komunikat i film na profilu Tau. Raper opublikował jakiś czas temu grafikę z napisem 'koniec programu' a dziś w dniu swoich 34 urodzin dziękuje fanom za 7 lat wsparcia i podsumowuje filmem swoją drogę od momentu nawrócenia.

"Dziś są moje urodziny. To idealny moment aby pożegnać się z przeszłością.
To było cudowne 7 lat. Dziękuję, że ze mną byliście.
Pokój.
Tau." - czytamy przy poniższym filmie.

W komentarzach rozbudziło to gorącą dyskusję - część fanów zauważa, że gdy Piotrek zmieniał ksywkę z Medium na Tau to również pisał o 'końcu programu', inna część odczytuje to jako koniec muzycznej drogi i dziękuje artyście za wydane płyty. Jeszcze inni przypominają, że w ubiegłym miesiącu Tau informował też o prywatnym dramacie i śmierci córki Hani.

Tau - wywiad: "Egzegeza" to płyta głównie dla fanów Medium

Tagi: 

Ziomek
Mam nadzieję że to tylko ruch promocyjny, szkoda stracić tak dobrego rapera
BKt7.
Raper z najwyższej półki. Wartościowy człowiek, patriota, katolik. Mógłby być świetnym prezydentem, heh... xD Ostatnie lata dowodzą jednak, że jednak nie jest już raperem na tyle satysfakcjonujący na ile by chciał i może dlatego Piotrek nie chcę dalej brnąć? Może nastąpił w Nim jakiś przerost formy nad treścią? Jak Wy się na to zapatrujecie? Pozdro :)
Kalif
Mam nadzieję, że to ani zmiana ksywki i podejścia, ani tym bardziej koniec kariery muzycznej. Chociaż to co Piotra ostatnio spotkało jest straszne i każdemu z nas pewnie odechciałoby się kariery muzycznej. Hejt jaki Go spotyka, tak naprawdę za nic, też mógł swoje zrobić - oczywiście tolerancja na poglądy innych ma działać tylko w jedną stronę, czyli bardziej na lewo. To co na niektórych portalach muzycznych pisali i gadali o Tau to wielka żenada. I tutaj szacun dla Popkillerów, bo zrobili to co powinni robić dziennikarze muzyczni, czyli zajmować się muzyką, a nie poglądami, polityką i tym co wokół niej krąży. Ja osobiście nie widzę sceny bez Tau. Dla mnie wraz z VNMem są na pierwszym miejscu.
BKt7.
Też prawda. Prywatne doświadczenie dało się w znaki i tylko On sam wie to najlepiej. Dla Mnie obok Bisza i TeTrisa, O.S.T.R. (choć w ostatnich latach coraz mniej) też już nie ma tego czegoś. Polski rap wymiera, choć czy nie umarł już wcześniej?
może i racja
co do poglądów - pragnąłbym zauważyć, że Tau w swoich przekonaniach był bardzo narzucający się, krytykował innych ile wlezie itd. Skromnością momentami nie grzeszył, stąd nic dziwnego, że ludzie zareagowali tym samym. Np. ten rapujący Ksiądz teoretycznie powinien bardziej mnie wkurzać bo jestem anty, ale właśnie jego postawa większej tolerancji skłania mnie do wysłuchania jego racji
Rastaman
To w sumie po prostu zwykła bragga. Ksiądz nie jest strikte raperem z korzeniami jak Tau więc u niego ta forma jest łagodniejsza
6x6=?
Ksiądz jest raperem z korzeniami. Przed nawróceniem nawijał pod ksywką MANE
Grześ
Nigdy nie zapomnę jego manifestu po przemianie. Jeden z najbardziej bekowych momentów w pl rapie
True. Rap
O co chodzi w dobrym rapie, żeby prowadzić młodych ludzi wiadomo, Tau robi to w bardzo dobry sposób, jakby miał mniej tego wychwalania Boga bo robi się to w niektórych utworach aż oazowe to byłby to rap Idealny! Głupiego wulgarnego rapu jest pełno czasem tak bredzą w tych kawałkach że nie wiadomo o czym nawijają. Tau tak trzymaj!
Bartosz Kasprzyk (zagubiony katolik).
Odejście Piotrka Kowalczyka od rapu... Poczytuję Sobie za osobistą motywację, by przefundamentalizować Swoją wiarę w rzymsko - katolickiego Boga na nowo. Zrób to Samo jeśli w jaki kol wiek sposób utożsamiałeś się lub utożsamiałaś się z twórczościa Medium/Tau. Osobiście moja postawa introwertyctwa w pojęciu świata, materii ducha oraz ciała w życiu codziennym stała się pustką, która próbuję pojąć przez złe nawyki, ale kiedyś to miłość poza tym wszystkim co teraz zwycięży. Jeśli nie Tu to tam w Niebie. SUMSUM CORDA +
Grats
Ten Typ Mes, Tau, Bisz, Klarenz, Ńemy to jest topka, nie żenują starych wyjadaczy. Natali jest gościem o podobnież wieloletnim stażu jako słuchacz rapu i nie wierzę, że po tylu latach nie wyłapuje schematów, regresu technicznego, asłuchalnego poziomu. Z tego co pamiętam, ktoś z redakcji tłumaczy niektóre numery "To taki do zabawy, prosty tekst, energiczne flow". Każdy z nas potrafi przymknąć oko na niedoskonałości jeżeli jest dobry bit i dobre flow, ale po co? Może być dobry bit, dobre flow, dobre rymy, dobra technika, dobry pomysł.
taka prawda
Bo Tau zamiast się nawrócić i zamknąć morde,to chciał wszystkich nawracać.Religia to sprawa prywatna.No a może katolicy to nie ludzie,tylko ideologia?
Polkmn
Widzisz... Jezus sam mówił aby iść na cały świat i głosić Ewangelię, a więc Tau chciał i chce poprostu być posłuszny Bogu. Piotr nikogo nie zmuszał do czegokolwiek, opowiadał swój punkt widzenia. Wierzysz w Boga? To wierz na 100% a nie tylko w niedzielę o 12.
Popkillah
Raczej myślę, że po prostu ty jesteś wyjątkowo niemądry :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>