Wracają koncerty, kina i teatry! Na jakich zasadach?

kategorie: Polska, Koncerty, News
dodano: 2020-05-27 14:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Young Sandi

Pandemia mocno uderzyła w branżę eventową, opierającą się przecież na kontakcie międzyludzkim i społecznym przeżywaniu wydarzeń. Na wielkie festiwale przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, jednak powoli wracają już pierwsze możliwości spędzania czasu z kulturą.

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister kultury Piotr Gliński zapowiedzieli powrót koncertów plenerowych oraz otwarcie kin i teatrów. Na jakich zasadach?

Do kin, teatrów i oper będziemy mogli wybrać się już 6 czerwca - o ile o otwarciu danego obiektu zdecyduje jego właściciel. Minister Gliński zaznaczył również, że do dyspozycji będzie jedynie 50 procent miejsc, poinformował także o obowiązku noszenia maseczek w tych miejscach. Zamknięte będą wciąż dyskoteki i kluby. Od niedzieli będą dopuszczalne zgromadzenia na otwartym powietrzu, których liczba uczestników nie przekroczy 150 osób. W tym koncerty plenerowe, przy zachowaniu wytycznych - tzn właśnie 150 osób, odległości między uczestnikami oraz noszeniu przez nich maseczek.

Od soboty zmieniony zostanie także obowiązek noszenia maseczek - w przestrzeni otwartej będziemy musieli mieć je na sobie jedynie wtedy gdy znajdziemy się w otoczeniu ludzi (bez zachowania dystansu społecznego tzn np w zatłoczonym centrum), pozostanie obowiązek noszenia ich w pomieszczeniach zamkniętych.

A zanim wszystko wróci do normy polecamy 5 koncertów, które warto obejrzeć siedząc w domu

Pytanie
Koncert Peji w Poznaniu 6czerwca będzie?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>