Sokół zakłada... wydawnictwo książkowe!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-05-26 18:37 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)
fot. Dominik Gralak / Puravida

Po sukcesach na rynku muzycznym i na polu biznesowym, Wojtek Sokół startuje z wydawnictwem literackim. Kwarantanna nie zwolniła tempa rapera. Fragment jego zwrotki z #hot16challenge2 „fart mam, że nie umiem nudzić się na szczęście” doskonale obrazuje podejście Sokoła do życia i biznesu, czego najlepszym przykładem jest założone właśnie wydawnictwo książkowe Wydałem, skierowane do nowoczesnego odbiorcy chłonącego miejską kulturę z różnych źródeł.

Już 1 czerwca na stronach wydalem.com oraz prosto.com wystartuje preorder pierwszej książki wydawnictwa.

"Często słyszę pytania, kiedy sam napiszę książkę. W tym momencie nie mam takich planów, ale wystarczyło kilka pierwszych stron książki, którą napisał mój serdeczny kumpel, żebym przekonał się, że jest to literatura, którą trzeba wydać. Specyfika książki aż prosiła się o kieszonkowe wydanie i niestandardową komunikację. W Polsce ten rynek jest wciąż bardzo zachowawczy, stąd pomysł na Wydałem – nie tylko aby pokazać, że książki również można wydawać i promować bardziej kreatywnie, ale przede wszystkim odpowiednio selekcjonować." – mówi Wojtek Sokół.

Jednym z pierwszych czytelników książki był Jakub Żulczyk, który tak komentuje wydanie:
"Ukazuje się pełno książek zbyt mądrych, grobowo poważnych i nadto nadętych. Pierwsza książka Wydałem i debiutancka powieść jest opowiedziana tak dobrze, plastycznie i wciągająco, że aż dziwi, że ten egzemplarz dopiero teraz ukazuje się w druku."

Choć wydawnictwa niezależne i niszowe kojarzą się zwykle z literaturą przeznaczoną dla wąskiej grupy odbiorców, Wydałem ma ambicję stać się wydawnictwem, którego książki będą czytane a nawet kolekcjonowane, przez wszystkich znających miejskie życie czytelników, a podstawą selekcji ma być jakość i wyjątkowy styl pisania.

Oficjalna premiera książki odbędzie się 15.06.2020, a już 1 czerwca na stronach www.wydalem.com oraz www.prosto.com startuje przedsprzedaż.

Sprawdź też: Sokół tłumaczy wygaszenie Prosto Label

Sokół, Solar, Gospel, Pork Pores Porkinson, Skorup - Czym Porwał Cię Hip-Hop #2

Tagi: 

reklama
Killa Sin
Da się upaść niżej od Wojtka?Stare wygi nie nabijać się z młodych MC.Gural bierze panienkę bedoesa,Peja panienkę igiego,a Pih dukacza Bonsona.Kazdy ma prawo nagrywać z kim chce,tylko nabijacie się z młodych a najgorsze wysry z tego pokolenia zapraszacie na swoje tracki.
Beb
Bons to raczej już nie to pokolenie, poza tym praktycznie wszyscy ci młodzi mogłoby mu co najwyżej buty czyścić
Nasir
Bons to dukacz,marny raperzyna
Beb
A czy wtedy robiłby świetne kolabo z SoulPete'm? Wątpię ;)
Dmm
Nie jestem fanem bediego ani igiego... bardziej props dla bonsona Ale nie zgodzę się z tym że to jest pęd za sosem... na pewno jest to przeliczalne Ale w wielu przypadkach nie przeliczone, a takie legendy które wymieniłeś mogą sobie pozwolić żeby nagrać numer z rysiem Rynkowskim i Stachurskim...
Ok
Stachurski,Rynkowski rozumiem jak najbardziej-ale takie rapowo,popowe popierdółki??common man
Pikos
Czyżby książka Jedkera ?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>