15 rocznica śmierci Jana Pawła II i wspomnienie "Chrztu Hip-Hopu"

Dokładnie 15 lat temu całą Polską wstrząsnęła śmierć Papieża Jana Pawła II - wiadomość ta zjednoczyła wszystkich, od polityków po kibiców zwaśnionych drużyn. Znaczenia Karola Wojtyły dla Polski i Świata nie da się opisać w kilku zdaniach - możemy wspomnieć za to, że i nasza hip-hopowa reprezentacja miała zaszczyt pojawić się w Watykanie...

Mowa o polskich b-boyach, którzy w składzie Kfiat, Wezyr, Bożek w trakcie audiencji zatańczyli przed Papieżem, jako pierwsi przedstawiciele kultury hip-hop na świecie - sam ojciec hip-hopu DJ Kool Herc określił to wydarzenie "Chrztem Hip-hopu".

"Myślę, że nie był to Chrzest polskiego hip-hopu, tylko Chrzest hip-hopu w ogóle. Zresztą chyba właśnie takim określeniem posłużył się podczas rozmowy ze mną DJ Kool Herc w Nowym Jorku. To akcja, która w USA znana jest niestety dość słabo, nie dotarło to wydarzenie do ogólnej świadomości, ale niektórzy o tym wiedzą" - wspominał Sokół w rozmowie z Newsweekiem a Kfiat dodawał w tym samym materiale: "25 stycznia 2004 roku będę pamiętał do końca życia. W tym dniu wraz z Wezyrem i Bożkiem, mieliśmy zaszczyt zatańczyć breakdance przed Janem Pawłem II. W Auli Klementyńskiej rozległy się bity Dj-a Spikea, tańczyliśmy przez kilka minut, papież nas pobłogosławił, można powiedzieć, że dał zielone światło kulturze hip-hopowej"

Są wydarzenia, które robią wielki medialny szum i które w kalendarzach każdy pamięta - są też takie, o których symbolicznym znaczeniu warto przypominać. Wśród nich jest właśnie występ sprzed 16 lat, gdy nasi rodzimi b-boye stali się reprezentantami całej kultury.  Relację z tego wyjątkowego spotkania - które jak wiele innych ukazywały niesamowitą otwartość św. Jana Pawła II na młodzież - obejrzeć możecie poniżej.

Break Dance u Papieża Jana Pawła 2

polski rap gówno
papaj dobrze breaka napierdalał, pamiętam jak headspiny w wadowicach robił za kremówki
Katol
Uspokój się.
ril hiphap
I to jest hip hop a nie włosy na żel i mandaryna z dupy wzieta

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>