Freddie Gibbs "Album roku? Bandana to jedna z płyt wszech czasów!"

video
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Video, Wywiady
dodano: 2020-03-20 15:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 7)

Co dzieje się na ogół, kiedy mówisz artyście, że uważasz jego najnowszy album za jeden najlepszych albumów roku? Na ogół odpowiadają coś w stylu "Ach, dzięki! To wiele dla mnie znaczy!" i tak dalej. Co dzieje się, gdy mówisz ten sam komplement Freddiemu Gibbsowi? Cóż, to już zupełnie inna historia...

Wy natomiast do środy możecie głosować zarówno na Album Roku, jak i Album Dekady w USA w ramach Popkillerów 2020 - zarówno jak uważacie, że jest to "Bandana" jak coś innego.

Rozmowa: Marcin Natali
Kamera: Kamil Łohunko (Tribekk)

gibbs

Pod spodem pełna, 20-minutowa rozmowa z Freddiem - a w niej również m.in. o współpracy z Madlibem, inspiracji 2Pac'iem i Scarface'em czy pamięci o Nipsey Hussle'u:

Freddie Gibbs - interview: "Bandana", Madlib, Nipsey Hussle, 2Pac, Scarface, meaning of zebras

Tagi: 

Lil sqqa
Mocno nie doceniony typ, ale za to na SWOICH fanów
Kalif
Bardzo fajny wywiad, zachęcił mnie żeby raz jeszcze posłuchać "Bandana" - za pierwszym razem jakoś mi nie siadła, w sumie nie wiem czemu. No i gdyby nie ten wywiad to przegapiłbym świetną płytę :-) Dajcie więcej wywiadów z raperami z USA ;-)
Kalif
Dzięki. Sprawdzę na pewno. Wiem, że to niełatwe dopaść zawodników zza oceanu, chociażby ze względów logistycznych, ale wywiad z Curren$y to byłoby coś. Gościu wydał więcej płyt w 2019 niż niektórzy przez całą karierę :-) i mnie np. bardzo siadły, a w Polsce jest chyba jednak wciąż mało znany.
Marcin Natali

Akurat koncertów amerykańskich raperów przez lata było u nas bardzo wiele, a znajomość organizatorów często pomaga w ustawianiu wywiadów, no ale fakt, są tacy gracze, którzy po Europie raczej nie grają - Curren$y to świetny przykład. Inny przykład to Big K.R.I.T. (również nagrywał z Curren$ym swoją drogą), który ostatnią trasę po Europie miał wieele lat temu, ale z którym w zeszłym roku udało mi się porozmawiać łącząc się na Skype'ie i całość zarejestrować na video - to było COŚ! :) Link do wywiadu tutaj jakbyś był ciekaw: https://www.youtube.com/watch?v=bl2aem-Ii8g

Z Curren$ym najprędzej możnaby spróbować tą samą drogą czyli ustawić się na wywiad przez Skype, bo raczej nie ma co liczyć, że ktoś go sprowadzi prędko do Polski. Ale fajny pomysł ogólnie, spróbujemy! :) Pozdr!

Kalif
Wow, super byłoby nawet przez Skype ;-) Dzięki, że wzięliście to w ogóle pod uwagę. To idąc za ciosem, chętnie posłuchałbym co mają do powiedzenia Panowie z Black Moon. Oczywiście, niczego nie wymuszam tylko sugeruję ;-). Pozdrawiam.
Marcin Natali

Jasne, śmiało podrzucaj pomysły! :) Dziś wjeżdża wywiad z Black Milkiem, też kocur i jeden z najlepszych MC's/producentów w grze od lat.

Aaach, z Black Moon nawet zrobiliśmy swego czasu wywiad video na Hip Hop Kempie 2014. Niestety osoba, z którą wtedy współpracowaliśmy, nigdy nie wysłała nam materiału video i urwał się kontakt, także wywiad przepadł :/ Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja, wtedy dopilnujemy, aby się ukazał! :) z Boot Camp Clik mamy wywiady ze Smif-N-Wessun oraz Heltah Skeltah, także Black Moon byłoby pięknym dopełnieniem. No i OGC do kompletu, ale Black Moon bardziej priorytetowo. Pozdr!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>