Freddie Gibbs: "Wytwórnie powinny zapewniać artystom ubezpieczenie zdrowotne"

W wywiadzie dla Joe'a Buddena, Freddie Gibbs poruszył temat zdrowia raperów, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Według rapera wytwórnie powinny zapewniać ubezpieczenie zdrowotne swoim artystom.

Gibbs podkreślił, że brak ubezpieczenia jest powszechnym problemem dotyczącym społeczności afroamerykańskiej. Według niego również artyści nie kładą na to nacisku, podając jako przykład swój utwór "Crime Pays" z tegorocznej "Bandany". Budden zgodził się z rozmówcą, wskazując, że temat nie należy do popularnych.

Potem Freddie doszedł do wniosku, że labele powinny ubezpieczać raperów i zawierać to na piśmie w kontrakcie, ponieważ zawód muzyka jest bardzo autodestrukcyjny. Po tym Gibbs wskazał, że wytwórnie działają nawet w odwrotnym kierunku i podstawiają narkotyki artystom pod nos. Posłużył się nawet skrajnym przykładem, gdy był świadkiem sytuacji, gdy raper dostał od wytwórni tort urodzinowy obłożony xanaxem.

Temat zdrowia psychicznego w ostatnich latach stał się bardzo popularny w rapowych utworach, także na naszym podwórku. 

Poniżej mozecie obejrzeć wspomniany fragment wywiadu, natomiast cały znajdziecie pod tym linkiem.

Niedługo na naszym kanale powinien pojawić sie również wywiad z Freddiem, przeprowadzony w trakcie tegorocznego Hip Hop Kempu.

Tagi: 

prep
Dlatego nie lubię, kiedy z dobrych muzyków robi się speców od wszystkiego. Jeżeli jacyś amerykanie wolą sobie kupić iPhone'a, albo poimprezować zamiast kupić ubezpieczenie zdrowotne, to jest ich święte prawo do popełniania błędów, a nie problem innych ludzi. No ale kto by nie chciał dostać ubezpieczenia za kasę innych ludzi.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>