Pih ostro o rapowej scenie - "2019" czyli powrót klasycznej serii

Kilkanaście lat temu Pih miał w zwyczaju nagrywanie 'rocznikowych' numerów, w których podsumowywał swoim okiem wydarzenia na świecie w minionym roku, zarówno te muzyczne jak społeczno-polityczne. Teraz przy okazji nowej EP-ki wraca do swojej tradycji, a w numerze "2019" nie brak mocnych linijek.

Poruszane tematy zachowują bardzo szeroki przekrój (od pożaru katedry w Notre Dame po morderstwo Pawła Adamowicza), nie brak też oczywiście fragmentów dotyczących sceny rapowej - zarówno zagranicznej (Nipsey Hussle czy Griselda), jak polskiej. Słyszymy tam m.in. mocny 4-wersowy opis:

"Polska scena i ruska pop stylówka
ch** w te Gucci, dziś symbol obciachu i wsiurstwa
Czyste discopolo, żaden rap, żaden hip hop
Gdy patrzę na to wszystko… Zresztą j**ał to tranzystor"

Pih - 2019 (prod. Baltik Beatz) / Nocy Kilka Godzin EP

Tagi: 

Jebaćbor
,,Gdy patrzę na to wszystko… Zresztą j**ał to tranzystor'' haha pihu co za punch. Trochę chujowy ale też trochę śmieszny. Uważaj teraz bo potężny a może raczej partyjny gps będzie Cię za ten wers szukał z tępym ostrzem bo obraziłeś mobbyn którego ten tranzystor był członkiem razem z młodym g i gpsem. Żarty żartami no ale niestety ma rację.
Lil sqqa
w normalnym kraju transojebca by nie miał prawa bytu, został by wyśmiany przez scene i każdy by się od niego trzymał zdala , a tu kurwa każdy kalkulator i sie boi mordy odezwać , niby ta linijka piha chujowa ale ma jakąś puentę
Jebaćbor
Tu nawet nie chodzi o tego transa bo gówno mnie to obchodzi szczerze mówiąc, jak ktoś chcę to i po tej aferze niech se słucha belmondo, tylko w tym tkwi problem moim zdaniem że typ zgrywał hooligana, nawijał że budzi się ze ssana pała itp a co do czego skończył w wannie u transa. Przecież to jest taki absurd że nawet jakbym był homo to bym z niego walił bekę.
Lil sqqa
Najśmieszniejsze jest to że u nas każdy raper jedzie na takim farmazonie, raz że są fejkami dwa że nie czują tego rapu trapu czy chuj wie co oni tam robią, ters wystarczy wziąć chwilówkę kupujesz OUTFIT, wpisujesz przykładowo lil uzi vert Type beat i jesteś gość, pozdrawiam cieplutko
b.ny
na raz
hiphop
coś pięknego
TO JEST HIP HOP
TO JEST HIP HOP właśnie, RAP z krwi i kości. A nie kurwa pedalskie przyśpiewki tymków niewydymków i innych wacków.
nienormalnie normalny
I to jest hip-hop! Zajebiste!
Beb
Mamy 2020 rok, a ja dopiero zaczynam doceniać Piha. Dużo mi u niego przeszkadza, jednak w czasach głupoty w rapie, durnych dzieciaków, albo może raczej wypychanie solidnego rapu hiphopolo, Pihu wydaje się być całkiem dobrym zawodnikiem
zico
Dokładnie. Moim zdaniem ma Ciężki do słuchania wokal i czasem zbyt pesymistyczne podejście, ale jak mam wybrać tą młoda fale a jego to ewidentnie wolę jego słuchać.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>