O.S.T.R komentuje zarzuty o skserowanie Kendricka Lamara

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-03-03 15:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

Po premierze numeru "Nie chcę" wywiązała się spora internetowa burza a wielu internautów dostrzegło podobieństwo w brzmieniu, aranżu i konstrukcji tego numeru do "DNA" Kendricka Lamara - padło też wiele zarzutów do Ostrego o skserowanie głośnego hitu. Teraz raper odniósł się do nich.

ostr x kendrick

My celowo nie pisaliśmy o całej sprawie i wysuwanych zarzutach, by poczekać na odpowiedź samego artysty. Jak się okazuje - podobieństwo było w pełni zamierzone.

"Chodziło mi o to, by zwrócić uwagę na pewien problem, jaki na naszej scenie panuje od kilku lat. Mam na myśli kopiowanie kawałków z Zachodu. Kopiuje się flow, patenty, bity i prawie nikt o tym głośno nie mówi. Wielokrotnie starałem się uświadomić to ludziom na swoich płytach, ale bezskutecznie. Postanowiłem więc zwalczyć ogień ogniem. Jestem bardzo zadowolony z faktu, że utwór zrobił zamieszanie" - tłumaczy O.S.T.R. sens tego utworu w rozmowie z Marcinem Misztalskim dla Redbull.com, dodaje również - "Najśmieszniejsze jest to, że najbardziej się oburzyli ci, którzy sami kopiują. (śmiech) Niektórzy tak bardzo czekali na mój błąd, że dali się podpuścić. Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Spójrz na to z takiej strony: tworzę muzykę od 20 lat, jestem nieustannie od dwóch dekad w trasie z koncertami, wydałem wiele płyt i każda z nich osiągnęła sukces. Wszystko to, co mam, osiągnąłem ciężką i konsekwentną pracą. Mam pełną świadomość tego, co nagrywam i jakie efekty chcę uzyskać. Jeżeli ktoś uważa, że liczyłem na to, że ludzie nie zauważą podobieństwa do kawałka Kendricka Lamara i że nie zrobiłem tego celowo, to delikatnie mówiąc: nie unieśli tego intelektualnie."

[POPKILLERY 2020 - GŁOSOWANIA RUSZYŁY, SPRAWDŹ KOLEJNE KATEGORIE I WYBIERZ ZWYCIĘZCĘ]

Tagi: 

FACTS
kolejny mędrzec-uzdrowiciel-moralizator. idź już na rapową emeryture, tak jak dre - zajmij się tylko produkcją bo masz talent, ale Twoje rapowanie to jak czytanie potopu po raz 4.
Nemes
Kolejny hejter-cwel-zdupykatalizator. Gdybyś wiedział czym jest hip-hop cała kultura, Bałuty, bycie sobą zamknął byś twarz. Dzięki Adam za GNIEW!
FACTS
cwel to cie spłodził skakańcu, to po pierwsze. tak, to prawda, trzeba wiedzieć co to bałuty, żeby się spuszczać nt. tego "wtórnego hiphopu". Najlepiej być poplecznikiem ostrego, bo inaczej trudno przyswoić te dukanie po raz kolejny o tym samym, a wiadomo, przydupas adasia (ergo twoje bycie sobą) zawsze na posterunku by bronić swojego pana.
KDE
Cwelem jesteś, pisząc takie bzdury, więc już się nie tłumacz. Wracaj do Quebo
Able
Racja
Tomek czaks22
O. S. T. R. O. cię pojebało hahahhahaha kim ty jesteś żeby mówić kto i co ma robić Adam rób nutę i pisz wersy jesteś w tym jeden z najlepszych
Jedenascie
@FACTS Domyślam się, że nawet nie wiesz jak wygląda okładka tej książki.
FACTS
11: tak tak, domyślaj się dalej, napisz jak już skończysz. W międzyczasie kieruj się w życiu mądrościami ostrego, pooglądaj tvn, wywiad z rusin.
Jebać pokiller
Chciałem zagłosować na najlepszy album ale dwóch moich ulubionych nie ma na liście.. jakieś żarty?
Ukf
Jasne Adam. Jak juz napisałem jest to marna kopia dna. Kendricka. Zarówno Flow jak i po trosze teledysku. Dlatego nie obraz się ale włączę sobie Jazz w wolnych chwilach.
nienormalnie normalny
Słaba próba wyjścia z twarzą.
s.
Czytam te komentarze i mam wrażenie, że niektórzy to czytać i słuchać ze zrozumieniem nie potrafią... internet juz trochę lat mam więc powinienem się przyzwyczaić :) Płyta ogólnie spoko i dobrze, że są jeszcze Ci dla których ta kultura ma znaczenie.
K2Core
Jak już bengerek albumik wypromował to można gadać, to jakby postironicznie w ramach "jebabnia psów" zrobić szpagat na komendzie xD "Nie raz mówiłem ziomkom, że jebać zdradzieckie kurwy które prują się na psach, ale w końcu, żeby to dosadnie im pokazać, zeznałem na nich wszystkich w sądzie jak tego nie zrozumieli to delikatnie mówiąc: nie unieśli tego intelektualnie"
DOKŁADNIE
W sedno
rodododo
Bez jaj, chyba wiedział że ludzie skumają że to tak samo ulozone sylaby i flow ale pierdolenie teraz że "BO TO O TO CHODZILO CHCIALEM ZWROCIC UWAGE NA PROBLEM" i że ktos tego nie uniosl intelektualnie no to ja pierdole, zrobilem se trak na patencie, wielkie halo, ale to tlumaczenie po premierze durne max, obraża moją inteligencję
oscar dla Adama
Oscar dla wszystkich gwiazd filmu "Wydaj mnie"
FRU
To nawet nie podlega dyskusji. Płyta jest świetna. A tu proszę, jeden z drugim poznał powód powstania tego kawalka ale kurwa nie, on wie lepiej. Ide posłuchać płyty a ty sie doszukuj dalej we wszystkim hajsu jak go sam nie masz.
Soqł
Ehhh, a podobno hip hop nie dzieli nas, a łączy...
esemes
No dobra, i co? No ludzie zauważyli, że kradziony patent - i co tym osiągnęliśmy? Poza tym, że ktoś może mieć tylko pretensje o kserowany kawałek - xD jakie zwalczanie ognia ogniem? Jaki ma sens wypuszczenie kserowanego kawałka, żeby ludzie to zauważyli - co to jest, ironiczny żart? Zrobiłeś to, czego sam nie szanujesz, po to żeby ludzie to zauważyli i nie lubili tego kawałka? Czy, jak nie lubią to nie unieśli intelektualnie tego, że ksero ale zamierzone, to taki fajny pomysł i czemu mieć problem.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>