Jędker z mocnym i szczerym wpisem: "Odszedłem, raz a porządnie"

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-02-05 17:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Jędker ogłosił wczoraj zakończenie kariery - dziś przedstawia swoiste rozliczenie i komentarz odnośnie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Oto wpis opublikowany przez niego na Instagramie:

"Wiedziałem, że ten dzień nadejdzie. Zostawiam 10 albumów studyjnych za sobą od 1999 do 2019, różnych projektów (Zip Skład, WWO, Jędker Realista, Jędker, Monopol). 20 lat różnych: lekkich, cięższych i najcięższych dni z muzyką. Mam jeszcze dwa nie wydane albumy (zostawiam na pośmiertne...) i książkę, która piszę. Może jak uda sie zainteresować jakies wydawnictwo, książka ujrzy światło dzienne. Nic nie chce już wydawać niezależnie, bo to nie ma sensu w przypadku mojej osoby (przerobiłem to z ostatnią płytą). Dzięki wszystkim za dobre słowo, a za złe nie dzięki. Dziwnie się to wszystko poukładało, za dużo szczegółów abym na jednej karcie mógł wam wytłumaczyć jak to się stało, że zostałem już wiele lat temu sam jak palec i na lodzie. Dlaczego do tej pory nie mam swojego miejsca, dachu nad głową czy kwot na koncie. Nie przegrałem nigdy pieniędzy w żadnym kasynie, straciłem je po prostu z innych powodów. Nie jestem ćpunem też ani alkoholikiem, który wszystko przepił. Zapowiedziałem, że jak album X nie "zaskoczy" będę musiał skończyć automatycznie karierę. Usuwam Instagram niebawem, strona Jedker na FB, która oceniliście mnie jako muzyka na najniższe 1/5 (czyli chuj w ten dorobek) już jest usunięta. Ocena mowi mi wszystko. Więc odszedłem. Raz a porzadnie, jak to mówią i jak zapowiadałem w słowach utworu"Sinusoida". Teraz chcę już tylko pisać książki. Może z tego coś wyjdzie lepiej niż 1/5.
Pozdro wszystkim odbiorcom rap, a nie rap agencyjnego, który ten prawdziwy rap wykończył. Ja pracowałem bardzo ciężko od 2014 roku w różnych branzach więc komentarze w stylu "Wez sie do roboty obiboku" są całkowicie nie na miejscu. Wykończyłem zdrowie na budowie, nie mam jak się leczyc, brak meldunku już od 2013, brak ubezpieczenia. Bo zawsze jest jakieś ale w tym kręgu, którego nie spełniam. Dług wobec zarządu mienia skarbu państwa zasadzony mi jest nie do splacenia odsetki od kilku lat rosną a komornik mówi nic nie mogę zrobić w tej sprawie, z nimi pan nie wygra. Nawet na moją chęć splacenia tego długu(choć sam nie wiem jak) komornik mówi 102 tys zł plus odsetki ponad 60.000 w pięć lat urosły Dam jakoś sobie radę albo zdechnę. Życie. Fenomen. Lata lecą. Mam dziś ich już 42. Peace"

Wcześniejsze wydarzenia (chronologicznie):

WSZ ostro: "Dla Jędkera nie ma już powrotu na scenę"

Jędker atakuje WSZ'a i oskarża go o brak koncertów

Kafar ostro do Jędkera: "W życiu nie było mi tak głupio"

WSZ do Jędkera: "Sp***doliłeś to. Nie ja ci zamknąłem drzwi do hip-hopu"

Jędker o dramatycznej sytuacji: "Konta zablokowane komorniczo, brak pieniędzy, chaty i chęci do życia"

Jędker: "Kończę karierę rapową. Definitywnie"

Sprawdź też: 10 najbardziej klasycznych momentów na "We Własnej Osobie" WWO - ranking na 15-lecie

Tagi: 

reklama
Toja
Trzymaj sie mordo
Real HH 90
No właśnie trzymaj się Jędker nie mam nic do ciebie pełen szacunek dla ciebie mam twoją płytę Jędker Realista i nie napiszę ci ani nie powiem że twoja twórczość jest na jeden z pięciu Jebać fałszywych fiutów którzy mają hujowe pojęcie o rapie.
S.H
Chłopaki w imię zasad i przekazów ZIP powinni pomóc Jędkerowi. Chuj w ten monopol, ZIP to ZIP. Życzę Jędkerowi aby wszystko się dobrze potoczyło, masz chłopie materiał na niejedną płytę. Damy radę ! ! !
73x654465
S.H Zgadzam się z Tobą, różnie bywa w życiu...
Bebs
Codziennie będzie się żegnał z rapem? To już staje się nudne, bo jak koniec, to koniec, po co o tym każdego dnia pisać w social mediach? To bzdura, 1/5 ;)
Pablo
Każdy błędy popełnił w swoim życiu i je zapewne popełni. Z jakiegoś powodu Jedker zrobił to co zrobił kilka lat wcześniej. Tylko pytanie z jakiego?Slucham hip hopu prawie od początku bo dla mnie to byl silny przekaz ludzi którzy coś przeżyli bądź mieli pomysł jak dotrzeć do ludzi aby nie powielać ludzkich tragedii. Ale teraz patrząc na to ZIP skład nic dla mnie nie znaczy zwykla korporacja klepiaca siano traktująca swojego kumpla jak nic. Przynajmniej nie trzeba się dzielić piekłem Panie WS i Zipy pipy. Smutne ale prawdziwe 3maj się Jedker można by książkę napisać o tych twoich pseudo kumplach.
Pablo
W sumie ten świat jest piękny tylko ludzie to k..wy.
NibyTak
Ok tylko, że Jędker po pierwsze powinien zrozumieć i przyznać się pubicznie że zachował się jak największy hipokryta wobec swoich słuchaczy i kultury Hip-Hop. Kara spotkała go właśnie za to a nie za sam Monopol... Jeszcze niedawno w wywiadzie dla CGM szedł w zaparte, że jakby miał możliwość to podjąłby te same decyzje. Poza tym jako raper wypadł z obiegu, bo się nie rozwijał w tym kierunku i niech się nie dziwi że słaba płyta nie zażarła... Teraz z podkulonym ogonem się żali, a mimo tych faktów szkoda mi go jako człowieka i życzę mu JAK NAJLEPIEJI!! p.s. Sokół pomóż staremu kumplowi, bo aż źle się czyta jak inny człek żebrze o godność... Pewnie nadałby się na sprzedawcę w sklepie Prosto whatever...
Łysiutki
"Nie pisz czarnych scenariuszy" - był taki kawałek, pamiętacie kogo?
Jędker realista
Jędker co się stało, że tak upadłeś? Ale trzeba spaść na samo dno żeby się od niego odbić. Wierzę, że się jeszcze odwróci ten przekorny los jak u Zenka Martyniuka haha! Szacunek ode mnie dla Ciebie za W Witrynach Odbicia i za W Wyjątkowych Okolicznościach dobre kawałki nagrywaliście z Sokołem...a swoją drogą Sokół nie próżnuję sporo nagrywa i jest w formie do tego jest dobrym biznesmenem. Mógłby ci pomóc tyle lat wspólnej znajomości i nagrywek i tak jakbyście się nie znali.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>