Bonson: "Pytanie 'czy to hip-hop' to niepotrzebne wsadzanie kija w mrowisko"

Wielu słuchaczy chciałoby postawić Bonsona po twardo określonej stronie sporu "old vs new", on jednak uważa, że podobne podziały nie mają sensu i powinno się od nich odchodzić.

"Muzyka ma być po prostu dobra. Nieważne czy to jest trueschool czy to jest newschool czy to jest auto-tune, czy to jest k**wa nie wiem bit na tempie 90 BPM i podwójne, jeżeli trueschool jest ch**owy to jest ch**owy, jeżeli newschool jest ch**owy to jest ch**owy, po prostu muzyka ma być fajna, tak? (...) To kwestia czasów, dzisiaj są dyskusje co jest hip hopem a co nie jest, co jest k**wa trueschoolowe a co nie jest, to jest k**wa wszystko muzyka i dzieli się ona na dwie opcje: dobra i ch**owa. I to jest najważniejsze. (...) Ja może się zamykałem troszeczkę wiesz – w takiej głowie trueschoolowej, że wowow – nie otwieram, nie otwieram! Ale w jakimś momencie powiedziałem sobie k**wa – to wszystko jest muzyka – i jest albo dobra, albo zła. Dzielenie tego, pytanie czy to jest hip-hop to jest wsadzanie kija w mrowisko i to jest zupełnie niepotrzebne" - mówi Bonson w rozmowie z Glamrapem i dodaje "Ja nie raz mówiłem, że absolutnie nie mam nic do auto-tune’a, tak? Ja mam po prostu problem z ch**ową muzyką i z pewnymi ch**owymi zachowaniami czy jakimiś pozami ch**owymi, a sama muzyka i to co robią młodsi, co robią ci nowi i tak dalej to mi absolutnie nie przeszkadza i kibicuję. Jest wielu nowych raperów, którym kibicuję i na przykład taki OKI to zawsze byłem za nim, napisałem do niego – „człowieeku – jesteś zajebisty!”, i wiem, że jest fanem, fanem to może za dużo powiedziane, ale napisał mi, że bardzo się cieszy, bo BonSoul – „Lepiej nie pytać” to zna całe na pamięć, także wiecie, to jest zajebiste. Ja nie mogę wszystkim cisnąć, cisnę tylko ch**owym raperom."

Poniżej przypominamy niedawne Q&A Bonsona z fanami - szczeciński raper zdradził m.in. który BonSoul jest jego ulubionym oraz czy są szanse na kolejne nagrywki z Deysem, Avim i Louisem, Matkiem czy projekt BBQ. Odpowiedział też co jest przeszkodą w realizacji zapowiadanego albumu z Gedzem, jak wyglądają aktualne relacje ze Stoprocent oraz kto z młodych raperów zostanie legendą. Usłyszeliśmy też co nieco m.in. o solówce (która ma być "sporym zaskoczeniem ale bez przypału"), o Almost Famous, ale też o Macie czy Sebastianie Fabijańskim.

Galeria

Tagi: 

wTF
to moze rozgraniczmy co jest muzyka a co jest piszczeniem pizdy do jakiegos plastikowego beatu
Ziko
Dokładnie nie wszystko do jednego worka

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>