NOON "Nobody Nothing Nowhere"

dodano: 2020-01-23 23:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Data premiery

2020-02-22

Po blisko dwuletniej przerwie od wydania „Algorytmu” z piątą solową płytą powraca NOON. „Nobody Nothing Nowhere”, bo tak zatytułowany jest album, ukaże się 22 lutego 2020 roku nakładem wytwórni Nowe Nagrania, z kolei za dystrybucję krążka odpowiadać będzie oficyna Asfalt Distro. Piąty album NOON-a powstawał w różnych miejscach w Polsce i Europie: od pomysłu i pierwszych szkiców zarejestrowanych w Gdyni, poprzez Warszawę i Londyn, aż do finalnych nagrań w Łodzi. Opracowaniem graficznym, na bazie własnych zdjęć producenta, zajął się Alan Kamiński. Album ukaże się na czarnym winylu, a także na CD. Płyta dostępna będzie również w streamingu na platformach Spotify, Deezer, iTunes oraz Tidal.


Atmosfera prac nad „Nobody Nothing Nowhere” jest tożsama z aurą towarzyszącą premierze „Gier studyjnych” - wydanej w 2003 roku drugiej solowej płycie producenta. Jednak tym razem artysta kładzie nacisk na dużo większe zaawansowanie, poświęcając się samotnej pracy z jedną maszyną. Mikołajowi na płycie towarzyszą znakomici muzycy, a zarazem stali partnerzy koncertowi - Marcin Awierianow (bębny), Piotr Połoz (bas) oraz Tomasz Mreńca (skrzypce). Warto zaznaczyć, iż zawarte na „NNN” partie NOON-a zostały zaprogramowane na maszynie wzorem występów na żywo, co zapewniło wydawnictwu dodatkowy element ruchu i życia.

„Płyta „Nobody Nothing Nowhere” jest albumem o ucieczce, która okazuje się niemożliwa. Wszelkie zmagania i próby zmiany przeznaczenia przypominają podróż po spirali. Płyta składa się z trzech opowieści, a podsumowuje je utwór „Spektrum”. Całość ukazuje się niecałe dwa lata po premierze „Algorytmu”, ze względu na przeżycia, którymi chciałem się podzielić.” (NOON)

SPRAWDŹ RESZTĘ LUTOWYCH PREMIER PŁYTOWYCH

Tracklista:

  1. Delta Mare 7:17
  2. Bergenske 9:36
  3. Trion 9:25
  4. Spektrum 4:03

Tagi: 

wTF
4 tracki ? co to jest maxi singiel ?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>