10 lat temu Szuwar nagrał jeden z najlepszych storytellingów w historii polskiego rapu

Cisza od Szuwara to jedna z najsmutniejszych niewykorzystanych karier ostatniej dekady - niesamowity błysk i umiejętność prostego uchwycenia sedna emocji sprawiała, że jego muzyka porywała z miejsca mimo surowej formy. Po udziale w Młodych Wilkach 2012 Szuwar nie wydał żadnego dużego projektu, jedynie bootleg, jednak nawet jeśli nic już nie wyda to zostawił utwór, który chwyta za serce jak mało co.

"Zwykła Historia za jednym razem" to wyrzucona z wątroby historia życia zamknięta w 10 minutach surowego rapu. Bez refrenu, bez kombinacji, bez przejść. Po prostu zwrotka po zwrotce. Ale napisane i nawinięte tak, że siadasz i nie ruszasz się z miejsca nim utwór się nie skończy. Naturszczykowski dar, który w owym czasie sprawiał, że KęKę i Szuwar byli dwoma diamentami rodzimego podziemia - i gdy pierwszy z nich rozwinął skrzydła na skalę niemożliwą wówczas do przewidzenia, to drugi postawił na inną życiową drogę. Wielka szkoda, bo takie numery się po prostu nie starzeją. I high five dla osób, które wyłapały nawiązanie do Szu w tegorocznym "Hip-Hopie" Młodych Wilków 7.

Szuwar - Zwykła historia za jednym razem

Szuwar - Nic Już Nie Mów (Popkiller Młode Wilki 2012)

Tagi: 

Bebs
Niczym specjalnym nie wyróżnia się ten kawałek, nawet jak na rok 2010. Zmarnowane 10 minut
Raponer
No jak ma się podobać skoro nie o dziwkach i hajsie.. Prosta historia szczera od zwykłego chłopaka. Mi się podoba od 2010
Bebs
Już nie przesadzaj, z tymi dziwkami i hajsie. Fajnie, jeśli podoba ci się, jednak mi to jednym uchem wpadło, drugim wypadło i zostało zapomniane. Słabo, jak na podobno tak świetny storytelling. Spodziewałem się Sokoła ;)
prep
Lubię wracać do obu numerów. Jestem wdzięczny Szuwarowi że to nagrał.
Komar
Sprawdźcie Wysokilot - Sinusoida też z 2010 i też dobra historia Sabota.
Dmm
Jeden z najlepszych numerów jakie słyszałem. Bardzo często do niego wracam. To nie jest kolejną historia sokoła. Czuć w tym za to niezapomniane emocje. Szkoda Szuwara bo to niepodrabialny mc.
Piec
Kojarzy się z Kękę Sentymental, dobry oldschool.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>