Vienio wydał... własną książkę!

dodano: 2019-11-06 16:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Już 13 listopada swoją premierę będzie miała miejsce pierwsza książka legendy Molesty, "Brzuchomówcy". Jest to zbiór wywiadów o tematyce kulinarnej, do którego Vienio zaprosił gości z różnych środowisk artystycznych, których zna na co dzień.

Książka składa się z 11 wywiadów opatrzonych w 22 przepisy, po jednym od autora i jego rozmówcy. Wśród gości znajdziemy m.in. Kosiego, Mesa czy Natalię Przybysz.

"Kuchnia to serce domu. Zaproszenie do niej może być postrzegane jako dowód zaufania i przyjaźni, odsłonięcie przed odwiedzającym miejsca, które może nie zawsze lśni czystością, ale w którym toczy się życie. Sprytnie wykorzystując fakt znajomości okraszony szczyptą sympatii, postanowiłem wślizgnąć się i zaprosić was do świata pokręconych, śmiesznych i oryginalnych historii moich wspaniałych przyjaciół. Opowiadają mi oni o swoich pierwszych kulinarnych wspomnieniach, rozpamiętują smaki dzieciństwa oraz popisowe dania mam i babć. Zdradzają, w jakich lokalach lubią bywać i co z chęcią szamają. Mówią, czym się kierują w swoich codziennych wyborach, uchylając nam tym samym odrobinę swojego prywatnego świata. Każdy z nich oprócz ciekawej, inspirującej rozmowy serwuje mi swój oryginalny przepis na ulubione danie, ja bekhendem odbijam smacznie piłeczkę i proponuję coś bardziej w moim klimacie." - taki swoje dzieło opisuje autor.

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>