Zioło nie żyje [1989-2019]

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, R.I.P.
dodano: 2019-10-21 22:26 przez: Mateusz Natali (komentarze: 39)

Fatalne wieści z Wrocławia. Nie żyje jedna z najbardziej błyskotliwych postaci polskiego podziemia, raper i producent Zioło, uczestnik 3 edycji Młodych Wilków, na koncie mający współpracę z KęKę czy Tym Typem Mesem...

Nie mamy na razie więcej szczegółów odnośnie śmierci Michała, jedynie wiadomości potwierdzane przez kolejnych znajomych rapera. R.I.P.

Przypominamy jak przedstawialiśmy postać Zioło odsłaniając go jako pierwszego Młodego Wilka 2013:

"Urodzony w Żaganiu reprezentant wrocławskiej sceny, raper i producent znany z bystrych i uszczypliwych tekstów, często przedstawianych z przymrużeniem oka, ale skłaniającymi do przeróżnych refleksji. Jego mocno podkręcone używkami spojrzenie na świat jest unikatowe a tematy poruszane inteligentnie, z humorem, bez kompromisów, ale i bez zbędnego patosu. Zioło już dawno wydostał się z kleszczy porównań do Smarka (zestawiany bywał również z Łoną), z drugiej strony nie da się jednak ukryć, że wziął z gorzowskiej legendy wszystko to, co miał najlepsze. A zatem: bystre spojrzenie na rzeczywistość i trafne, nieraz gorzkie spostrzeżenia, przy jednoczesnym usposobieniu a’la sympatyczny luzak, z którym napijesz się i zapalisz, dystans i lekkość w pisaniu prześmiewczych tekstów, także samokrytycznych.

Leniwa nawijka, szacunek do undergroundowych zasad i brzmienia, abstrakcyjny i niebanalny humor oraz czasem gorzka ironia (w tym autoironia) cechują go jako rapera. Specjalność? To celne punktowanie absurdów i patologii. Natomiast jako producent stawia na klasyczne klimaty, lubi jednak uciekać od banału a o poziomie niech świadczy sama lista osób, które do tej pory korzystały z jego podkładów - żeby przywołać tylko "Ten zwykły we mnie" Tego Typa Mesa i "Jeden Kraj" czy "Nigdy Dość" z debiutu KęKę.

Na koncie ma dwa solowe albumy - "Siema LP" oraz "Hip Hop", na których dostaje się m.in. konsumpcyjnemu środowisku czy hip-hopowej branży wydane zostały ze wsparciem Grill-Funk Records. Obecnie pracuje nad trzecim solo, które pojawi się w 2014 roku i będzie nosiło rozbudowany i wysublimowany tytuł "CO". Jeżeli chodzi o życiowe cele to, jak sam rapuje "chce pokoju na świecie i Burger Kinga przed blokiem", widać też po nim ewidentnie, że rap to hobby, przyjemność po godzinach, a nie spina na "wielką karierę muzyczną" i pozytywne opinie słuchaczy."

Zioło - Ofiary / Głupi

Zioło - Polskie Złote

Zioło Zioło "Beznadziejność" (video)

KęKę - Jeden Kraj (prod. Zioło)

02. Ten Typ Mes - Ten zwykły we mnie - Zamach na przeciętność

Popkiller Młode Wilki 2013 - Jeden Strzał (prod. SoDrumatic)

Tagi: 

kokol
[przerwa na reklame] Zapamiętajcie dzieciaki, dragi to najgorsze gówno
incoG
Centralnie. Jak ktoś ma problem na bani, to niech dzwoni na TELEFON ZAUFANIA. To nie wstyd ani słabość poprosić kogoś o pomoc
adrian sitko
szkoda chłopa, ale to było nieuniknione. śmigał po 71 nagrzany jak ruski czołg w brudnych, podartych ciuchach, znajomi się od niego odwrócili widząc, jak tapla się w bagnie i widocznie nikt mu nie pokogl... odpalę „siema lo” przed snem
anonim z 71
Jesteś takim hipokrytą, śmieciem, że szkoda gadać. Dobrze, że ty nie śmigałeś nagrzany jak ruski czołg
drugi anonim z 71
No , ale to jest smutna prawda. Szkoda chłopaka, ale fakty są takie, że był nagrzany non stop, czy to alko, czy to dragi.
71 gałgan
prawda jest bolesna
OFC
Wpierdolił się w gówno jakim są dragi cięższe od jego pseudonimu scenicznego, ale mimo wszystko szkoda chłopaka. Może tam ci będzie lepiej Michał niż na tym świecie
Bebs
Zioło, zioło?!?! Kurwa, co? :(
VVL
Dzieciaki spierdalajcie od dragów, kurwa dość
levnix
no przeciez Hubert Zieliński zyje..
kur
teraz juz macie dowody ze ziolo ciagnie na sam dol... nie palcie
Trochę tru
O ile mają być zapalnikiem do ciężkich dragów to prawda
smutne
RIP. Nie dotykać narkotyków, bo zmiatają z planszy
od ziola by nie umarl..
jak wyzej
00:55 7
Mógł robić muzykę i spieniężnyć to
Morał
Nie bierzcie dragów bo was kurwa zmiotą z planszy....
997tennumertoklopoty
„Śmialiśmy się z leszczy zrobionych amfetaminą Śmialibyśmy się z ciebie jakbyś wtedy zdradził nam przyszłość” Kolejny zdolny po Lehu co zawrotnej kariery nie zrobił, a rapowo wpierd***ł większość. Smutno.
Tajger chleBonzo
Chyba sobie kpisz. Obaj średni w chuj. Szkoda ich życia wiadomo. Ale raperkamk byli średnimi
chyba sobie kpisz
Lehu byl bardzo dobrym raperem. Zioło trzaskał bardzo dobre bity, a raperem był średnim.
Rybowaty
I gdzie były te wszystkie bliskie ziomki? To tylko pokazuje jaki człowiek jest samotny na tym świecie. Przykre
endriu
z tego co wiem to właśnie miał dużo wsparcia, które odrzucał skutecznie i "ziomki" naprawdę się starały pomóc
stasz
[komentarz usunięty]
lolec
Dragi robią z mózgu kogel-mogel. nie wytzrymał chłop i się wydyndał
Kulas
Był chłop nie ma chłopa
kolega
Dajcie spokój człowiekowi bo każdy z nas jest słaby. To Michał przez swoje eksperymenty popłynął z tematem. Odciął się od pierwotnej ekipy, która mimo tego gówna podjęła kilka prób ratowania go, włącznie z łapaniem go po mieście na kolejny odwyk. Szkoda, że w ostateczności nie potrafił poprosić o pomoc. Z tego wychodzi tylko 1 na 100.
prawie71
Kilkoro przyjaciół próbowało mu pomóc, ale też wiele osób, które mieniło się jego "przyjaciółmi" postawiło na nim krzyżyk z dwa lata temu i miało w dupie. Wszystko było fajnie dopóki dragi były zabawą i sypał się koks i rc-ki. Jak pojawiły się problemy, to tych ludzi wokół Michała już nie było. Smutne jak to w gronie dziesiątek znajomych i przyjaciół ostatecznie zostaje się samemu. Spoczywaj w pokoju Zioło.
Herbert
Czytam te wszystkie, "madrosci" życiowe wygłaszane w większości przez dzieci które pojęcia nie mają nt środków psychoakt., co potrafią zrobic z głową i myslami człowieka, dlatego stul ryj jeden z drugim i tyle!
znajomyX
W jaki sposób popełnił samobójstwo ?
Stanl33t
Powiesił się z tego co mi wiadomo. Poza tym każdy, kto mieszka we Wrocławiu widział pewnie go nie raz w okolicach galerii dominikańskiej nagrzanego opiatami.
znajomyX
Czym są opiaty ? rozumiem ,że twarde narkotyki ? Jak osoba, która w tekstach mówi , że narkotyki to zło i szydzi z ćpunów sama ma problem z narkotykami. Straszne to jest. Niech spoczywa w pokoju.

Strony

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>