Fest Festival - wielki sukces i 30 000 festiwalowiczów (zdjęcia)

wydarzenie
dodano: 2019-08-29 11:00 przez: Kontakt (komentarze: 6)

W dniach 23-24 sierpnia w Parku Śląskim odbyła się pierwsza edycja Fest Festivalu. W ciągu 2 dni festiwal odwiedziło 30 tysięcy osób. Wydarzenie trwało nieprzerwanie ponad 50 godzin, a na 8 scenach wystąpiło w sumie ponad 90 artystów z 20 krajów świata.

Piękna pogoda i ogromny, zielony teren parku, zaaranżowany na klimatyczne miasteczko festiwalowe. Instalacje artystyczne przygotowane we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych, strefy chilloutu, wake park, foodtrucki z kuchniami całego świata i strefa fashion - tak właśnie wyglądał Fest Festival.

Na festiwalu wystąpiły największe gwiazdy z całego świata. W piątek można było zobaczyć: projekt Albo Inaczej w składzie Piotr Zioła, Miuosh, Ten Typ Mes, Natalia Nykiel czy Paulina Przybysz; polskiego rockowego artystę Organka; reprezentanta kalifornijskiej rapowej sceny - Schoolboya Q; obchodzącego swoje 22-te urodziny Alana Walkera; kilkunasto-osobową elektroniczną orkiestrę Meute; wokalistę i producenta JMSN czy zespół Little Dragon, tworzący muzykę w klimacie synth pop. W sobotę natomiast wystąpili tacy artyści jak: Jaden Smith - po raz pierwszy w Polsce; elektroniczny duet Disclosure; polscy raperzy - Sokół czy Bedoes; autorka hitów “Szarówka” i “Malinowy Chruśniak” - Daria Zawiałow; amerykański duet r’n’b Lion Babe oraz Roisin Murphy, znana szerokiemu gronu jako założycielka kultowego zespołu Moloko.

Fest Festival - podsumowanie
Na Śląsk zjechali się goście z różnych zakątków Polski, którzy już po pierwszej edycji okrzyknęli wydarzenie najpiękniejszym festiwalem w Polsce. Udało się osiągnąć sukces zarówno organizacyjny, jak i wizerunkowy, o czym świadczą dziesiątki pozytywnych komentarzy oraz wiadomości od uczestników.

Fest Festival to unikalne wydarzenie, które niesie korzyści nie tylko dla festiwalowiczów, ale także dla mieszkańców okolicznych miast. W tym okresie, na Śląsku następuje ożywienie w strefie usług - rozwija się gastronomia, hotelarstwo czy turystyka. Organizatorzy zadbali o relacje i rozwój lokalnych firm. W produkcję zaangażowane było ponad 60 śląskich przedsiębiorców, którzy dbali o wszystkie aspekty festiwalu - zapewniali bezpieczeństwo, nagłośnienie, oświetlenie, segregację odpadów czy pomoc przy organizacji.

Niewątpliwie Fest Festival wpisał się na stałe na mapę polskich festiwali jako jedno z najbardziej zjawiskowych wydarzeń. Jak mówią uczestnicy - Fest intryguje klimatem i przestrzenią, hipnotyzuje i wciąga w szerokie spektrum gatunków muzycznych. Polska to tylko początek - w następnym roku Fest Festival rusza w świat i zaprasza gości nie tylko z naszego kraju, ale także z całej Europy.

Zdjęcia: Zuzanna Sosnowska

Galeria

Tagi: 

a psik
czyli sukces ..............ale gdzie Wu
sssskk
Poszły na ten festiwal same zjeby, Hip Hop umiera popieranie LGBT, zapraszanie homo raperów na koncerty hip hopowe, odwoływanie koncertu Legend rapu, i na koniec zaproszenie gościa, który jebał po festiwalu jak po burej suce i nie potrafi zagrać koncertu bez playbacku. Jebać taki hip hop, mam nadzieje że ta kultura zdechnie w najbliższym czasie, bo od co najmniej 5 lat na to zasługuje, smuci mnie to jaki fana który się na tym wychowywał, serce boli widząc to co się odpierdala, RIP Hip Hop.
Mezo/Lajner
Amen gościu! Ale nie jebać tej kultury, ona jest piękna, jebać kurwy które ją niszczą.
sssskk
Ziomeczku, Napisałem jebać taki hip hop, bo ta kultura w niczym nie przypomina tego czym była i miała być. Teraz to jest kultura homo propagandy i zidiociałego społeczeństwa, wszystko co był dobre przepadło.
możecie wytłumaczyć?
co znaczy zdanie: "Wydarzenie trwało nieprzerwanie ponad 50 godzin". Koncerty były bez przerwy przez 50 godzin? czy po prostu to zwykły 2-3 dniowy festiwal taki jak każdy inny festiwal ?
Mateusz Natali

Tzn że teren festiwalu był otwarty 24h na dobę i były tam cały czas dostępne różne aktywności, zazwyczaj teren festiwalowy jest czynny od startu koncertów do ich zakończenia po czym zamyka się na noc/ranek.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>