Żabson vs Ochrona na MHHF - oświadczenia rapera i organizatorów

Piątkowy koncert Chillwagonu na Mazury Hip-Hop Festiwalu (pierwsze zdjęcia i filmy z MHHF już na naszym Instagramie) skończył się przedwcześnie - wszystko za sprawą skandalicznego zachowania jednego z ochroniarzy, który powalił na ziemię szykującego się do stagedivingu Żabsona, co wywołało spięcie w fosie. Materiał okrążył już Internet (my także wrzucaliśmy film na nasz fanpage, zobaczycie go na dole artykułu), do sytuacji szybko odnieśli się też organizatorzy, agencja ochroniarska jak i sam raper z Opoczna.

Rano dzień po występie organizatorzy MHHF opublikowali następujący status:

"OŚWIADCZENIE ORGANIZATORÓW"
Podczas drugiego dnia festiwalu 19 lipca 2019 roku doszło do bezpodstawnej agresji na artystę Żabsona ze strony ochrony. Przy próbie wejścia artysty w publiczność, co jest zwyczajem podczas koncertów hip-hopowych, ochroniarze zrzucili rapera z płotków i poturbowali go przy próbie obrony.
Jako organizatorzy festiwalu wyrażamy pełne poparcie dla zespołu Chillwagon oraz Żabsona.
PROTESTUJEMY przeciw aktom przemocy ze strony osób mających za zadanie ochronę zarówno artystów jak i publiczności. W przypadku skierowania sprawy na drogę sądową staniemy po stronie ARTYSTÓW.
ORGANIZATORZY Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko"

A następnie dodali również poniższy:

"OŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE
Organizując 18 edycję MHHF staraliśmy się przygotować ją pod wzgledem organizacyjnym i technicznym na wysokim poziomie profesjonalizmu. Czujemy się więc odpowiedzialni za całość przedsięwziecia. Bardzo waznym elementem był wybór firmy ochroniarskiej z którą wspolpracujemy od 3 lat. Współpraca ta zakończyła się właśnie rezultatem katastrofalnym.
Oświadczamy więc wszystkim, ktorym pomyślność polskiego hip hopu lezy na sercu, że w przyszlej 19 edycji MHHF dołożymy wszelkich starań by nowa agencja ochrony spełniała najwyzsze standardy, sprzet byl bezpieczny, a widzowie i artyści dobrze chronieni. Wyrażamy jednoczesnie solidarność z Żabsonem w sytuacji, ktora nie powinna sie wydarzyc.
Organizatorzy Mazury Hip Hop Festiwal"

Szef agencji ochroniarskiej bronił się za to następująco w rozmowie z Pudelkiem:

"To nie było agresywne. Uważam, że zachowali się profesjonalnie. Tam było zagrożenie staranowania ludzi, było widać, że ochroniarze trzymali płotki. Tłum napierał, a artysta zbyt agresywnie tańczył. Artysta kopnął dwa razy w twarz ochroniarza tańcząc, nie wiem, czy celowo, czy nie. Ochroniarzowi złamano nogę. Jestem zadowolony z zachowania moich pracowników, nikomu poza naszymi pracownikami nie stała się żadna krzywda. Artysta nie może przeskakiwać przez barierki ochronne, tak jest w regulaminie. Barierki już pękały od naporu widzów, próbowaliśmy uniknąć większej tragedii"

Całość skomentował również sam Żabson:

"Wkładam w koncerty dla Was całe serducho. Każdy kto był ten wie i nie muszę nic tłumaczyć, a tylko na Waszej opinii mi zależy moi kochani słuchacze.
W repertuarze mam wiele zabaw z tłumem - skakałem na ludzi ponad 150 razy i mimo, że wprowadziłem do polskiej rap gry kilka patentów, to nigdy nie stanowiły dla nikogo żadnego zagrożenia. Chcę w ten sposób budować poczucie wspólnoty z moim fanami, z którymi łączy mnie ta sama miłość do muzyki.
Tym bardziej boli mnie wczorajsza sytuacja, w której próbując po raz kolejny dać z siebie 200%, zostałem potraktowany tak jak to widać na filmikach. Przykro mi, że w naszym kraju dalej zdarzają się takie rzeczy i ludzie którzy reagują przemocą na coś czego nie rozumieją potrafią mieć tak duży wpływ na nasze życie.
Mam nadzieje, że każdy wybaczy nam wcześniejsze zejście ze sceny w Giżycku, ale w tamtym momencie uznałem to za najbardziej dyplomatyczne rozwiązanie. Szczerze mówiąc jestem z siebie dumny, że nie zrobiłem żadnej głupoty, której dzisiaj bym żałował tak jak sprawcy zajścia powinni żałować swojej.
Kocham Was, dzisiaj Baltic Games i jak na każdym moim koncercie kręcimy grube pogo skejciki!"

fot u góry: Y0\/|\|G §@|\|D!

Marcin
"mających za zadanie ochronę zarówno artystów jak i publiczności." no i to zrobiła ochrona podejmując gówniarza z barierek, który w amoku nie był w stanie ocenić sytuacji pod sceną. Do tego ten Borys kopiący powietrze :D Panowie ogarnijcie się.
tommasz
pedaly jestescie!
J.....c ochrone
Myślę że ten gruby plebs z ochrony powinien odpowiedzieć za swoje zachowanie, Zabson nikomu krzywdy nie robił żeby go powalić na ziemie, Brx dobrze się zachował. Osobiście uważam że ochrona to największe bydło jakie istnieje.mysla że zarabiając 9 zł za godzinę są panami życia i mogą wszystko
Susem
Ochrona 9 zl/h? Chyba emeryci na budowach i marketach... dorabialem na targach z 7lat temu i zarabiałem 13zl/h(W środku tygodnia uczyłem się w technikum). Było wiele sytuacji, w których koledzy z ochrony źle się zachowali(czytaj pozwanie w sądzie), okazały się specjalnie naglasniane .. W prawie 100% przypadków osoba która wniosła oskarżenie przegrywala. Z góry uprzedzam, że nie chodziło o to kto więcej zapłaci;)
ODB RIP
Ochrona dobrze zareagowała. Bo jakby doszło do taranowania się ludzi i ogólnej paniki to byłyby pewnie ofiary śmiertelne tak jak na niektórych koncertach zagranica. To raczej te naćpane przygłupy na scenie nie potrafią się zachować kopiąc ochroniarzy z góry
bekajakhooy
I git, bo niby jak te 12stolatki by go utrzymaly
WTF
jak oni mogli zaatakować waszego boga zabsa, karygodne, gimby w internecie oburzone, żądają głów ochroniarzy.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>