Nas wreszcie wyda "The Lost Tapes 2"! - tracklista, trailer i data premiery

Już w przyszłym tygodniu światło dzienne ujrzy oczekiwana od 17 (!) lat, czyli od premiery kapitalnego "The Lost Tapes" druga część kompilacji złożonej z utworów, które nie trafiły na oficjalne albumy Nasa z różnych przyczyn. Pierwsza część, do dziś przez wielu uważana za jeden z najlepszych projektów w bogatej dyskografii lirycznego wymiatacza z Queensbridge, zawierała utwory nagrane na przełomie lat 90. i 2000.

Wolumin drugi "Zagubionych Taśm" - który początkowo miał ukazać się w roku 2003, a potem w 2010, był kilkukrotnie przekładany, blokowany przez kontrakty, wytwórnie i kwestie legalne, a finalnie odkładany na półkę. Nasir Jones nie porzucił jednak samego konceptu i ku uciesze fanów "The Lost Tapes 2" - choć w zgoła innej wersji niż początkowo planowano - trafi do sklepów już 19 lipca! Co na nim znajdziemy?

"The Lost Tapes 2" składać się będzie z kawałków nagranych podczas sesji do czterech ostatnich krążków twórcy "Illmatica" - głośnego "Hip Hop Is Dead" (2006), kontrowersyjnego "Untitled" (2008), burzliwego "Life Is Good" (2012) oraz zeszłorocznego "Nasir" w duecie z Kanye Westem. Za produkcję odpowiadać będą za to m.in. takie tuzy jak Pete Rock, Pharrell, RZA, Kanye West, Swizz Beatz, No I.D. czy The Alchemist. W oczy rzuca się jedynie brak L.E.S.'a, odpowiedzialnego za niektóre z najlepszych numerów w karierze Nasa (m.in. "Life's a Bitch", "Just a Moment"). Całośc zapowiada się jednak bardzo mocno - a oczekiwanie niech umila wam póki co trailer materiału.

Tracklista:

1. No Bad Energy [PROD. BY SWIZZ BEATZ]
2. Vernon Family [PROD. BY PHARRELL]
3. Jarreau of Rap (Skatt Attack) feat. Al Jarreau, Keyon Harrold [PROD. BY EDDIE COLE]
4. Lost Freestyle [PROD. BY STATIK SELEKTAH]
5. Tanasia [PROD. BY RZA]
6. Royalty feat. RaVaughn [PROD. BY HIT-BOY]
7. Who Are You feat. David Ranier [PROD. BY ERIC HUDSON]
8. Adult Film feat. Swizz Beatz [PROD. BY SWIZZ BEATZ]
9. War Against Love [PROD. BY DJ DAHI & DJ KHALIL]
10. The Art of It feat. J. Myers [PROD. BY PETE ROCK]
11. Highly Favored [PROD. BY RZA]
12. Queens Wolf [PROD. BY DJ TOOMP]
13. It Never Ends [PROD. BY ALCHEMIST]
14. You Mean The World to Me [PROD. BY KANYE WEST]
15. Queens Bridge Politics [PROD. BY PETE ROCK]
16. Beautiful Life feat. RaVaughn [PROD. BY NO I.D.]

Nas - The Lost Tapes 2 (Trailer)

A pod spodem nasz niedawny wywiad ze wspomnianym L.E.S.'em:

L.E.S. - interview: on working on "Illmatic", Kendrick Lamar collabo and Queensbridge sound

Tagi: 

rak
a jaka byla niby pierwotna wersja
Marcin Natali

Pierwotnie Lost Tapes 2 miało ukazać się już w roku 2003 więc znalazłyby się tam zupełnie inne numery niż na tej wersji co wyjdzie teraz. Wtedy dostalibyśmy coś zbliżonego brzmieniowo do Lost Tapes jedynki - najpewniej numery z tych samych sesji nagraniowych, czyli druga połowa/przełom lat 90. i 2000. Na tym Lost Tapes 2 co wyjdzie w piątek za tydzień będą tracki z sesji do czterech ostatnich LP Nasa - czyli w przybliżeniu lata 2006-2018, nie wiadomo jeszcze w jakich proporcjach :)

rak
watpie ,zeby to bylo tak dobre jak jedynka ,ale zobaczymy ,nasem jaralem sie strasznie do god son no jeszcze hip hop is dead tez byl dobry ,ale ostatnie albumy mi nie podchodza ,glownie przez bity jakby zrobil cala plyte z dj premierem to bylo by cos ,a on robi plyte z kane westem dobry zart

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>