AZ "Dorastanie w kulturze hip-hop pokazało mi, w którą stronę iść" - videowywiad

Pod koniec czerwca, przy okazji wizyty AZ w Warszawie ponownie mieliśmy okazję porozmawiać z legendarnym nowojorskim MC. Reprezentujący Brooklyn artysta został bowiem w stolicy dzień dłużej, także sobotnim wieczorem, dzień po koncercie w klubie Iskra złapaliśmy się pod wieczór w centrum z AZ i Dj'em Doo Wopem, wybraliśmy się na kolację, po czym zarejestrowaliśmy kilkunastominutowy videowywiad w klubie BAL.

Twórca "Doe Or Die" opowiedział m.in. o czasach sprzed "Life's a Bitch" i początkach swojej drogi jako MC; wspomniał dzień, kiedy do sklepów trafił "Illmatic"; podzielił się wspomnieniami związanymi z The Notoriousem B.I.G. oraz Heavym D; zdradził kulisy powstawania hitowego "Sugar Hill" i wyjaśnił, czemu w końcu nie dołączył do ekipy Dipset w 2007 roku. Co więcej, The Visualiza wyjawił, który z jego albumów w ogóle nie powinien był się ukazać; co myśli gdy określany jest terminem underrated ; podzielił się bogatymi planami na przyszłość i wyjaśnił status krążka "Doe Or Die 2" oraz odniósł się do pytania, czy będzie to jego finalny album w karierze...

Rozmowa, tłumaczenie: Marcin Natali
Zdjęcia, montaż: The Distance Vision

Tagi: 

sponti
mam wrażenie że przy większości wywiadów gościom się nie chce gadać. z jednej strony kumam że udzielają sporo wywiadów i grają koncerty w ramach jakiejś tam zawodowej rutyny [love ya Poland etc] nie mniej średnio się to ogląda przez to, czuć niedosyt. poza tym chyba mają już skopcone głowy mocno :D props chłopaki że działacie! peace!
kurtis
Props za wrzutę, ciekawy wywiad, na takie rzeczy od was czekam :D Odnoszę podobne wrażenie co kolega wyżej, daje się to odczuć jednak.
Marcin Natali

Dzięki! To akurat charakterystyka AZ - nie chodzi nawet o to, że nie chce mu się gadać, on po prostu zawsze odpowiada w ten sposób ;) Polecam posprawdzać inne videowywiady z nim, ja obejrzałem kilkanaście i najdłuższy, jaki znalazłem, trwa 10 minut. AZ, podobnie jak Nas, zawsze odpowiada zwięźle i oszczędnie - po prostu taki ma styl. W końcu Quiet Money ;) Pozdr!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>