Lee "Scratch" Perry i The Herbaliser na Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2019!

Lubelski festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia z roku na rok coraz bardziej imponuje line-upem! W zeszłym roku na gościnnym podzamczu zagościli m.in. Saul Williams i nieśmiertelny George Clinton ze swym Funkadelicznym Parliamentem... a tegoroczna edycja wygląda nie mniej okazale! 

Gwiazdą tegorocznej edycji jest legenda muzyki reggae, jeden z twórców muzyki dub, postać, która odcisnęła swoje piętno na dużej części muzyki XX wieku - Lee "Scratch" Perry! Na lubelskiej scenie wystąpią także reprezentanci brytyjskiej sceny hip-hop i królowie instrumentalnego hip-hopu rodem z kultowej wytwórni Ninja Tune - Jake Wherry i Ollie Teeba, czyli The Herbaliser!  A dla fanów mocniejszych brzmień - do szalonego pogo zaprosi was Al Jourgensen ze swą machiną Ministry, a siłę polskiego punk rocka przypomni legenda sceny Dezerter.  Trzeciego dnia w eklektyczny trans wprawi nas JD Robinson z projektem Wrekmeister Harmonies. Dodatkowo, jak zwykle z wizytą wpadną najciekawsi artyści zza wschodniej granicy - Way Station, Eryk i Ja, The Elephants stonefromthesky. A to jeszcze nie wszyscy!

Krótkie przypomnienie - czym jest ta niezwykła impreza? Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival umożliwia spotkanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na pograniczu różnych gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. Oferuje muzykę ambitną, nietuzinkową, poszukującą nowych rozwiązań. To jedno z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w Polsce, które pozwala usłyszeć, w sercu Lublina, światowe gwiazdy i muzyczne odkrycia. 

Inne Brzmienia to nie tylko muzyka. Bogaty i wielowątkowy program obfituje również w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina (pokazy unikatowych filmów z krajów Partnerstwa Wschodniego), literatury (każdego roku w ramach Wschodniego Expressu wydajemy premierowe tytuły najlepszych wschodnich autorów, wprowadzając je tym samym na polski rynek) i sztuki współczesnej (wystawy plakatów, fotografia uliczna, design). Najmłodsi uczestniczą w przygotowanych specjalnie z myślą o nich Małych Innych Brzmieniach (autorski program edukacyjny polegający na oswajaniu dzieci i młodzieży z dźwiękiem, różnymi gatunkami muzycznymi oraz pokazujący, że muzyka to bogate terytorium poznawcze).

Niezmiennie inspirująca jest też – zawarta w nazwie festiwalu – idea „wschodu kultury”, która sprowadza do Lublina najciekawszych artystów m.in. z takich krajów, jak Ukraina, Białoruś, Gruzja czy Armenia, ułatwiając im tym samym wejście na zachodni rynek muzyczny. W tym roku na lubelskiej scenie w ramach programu "Litewski Fokus" zaprezentują się m.in. najciekawsze zespoły z Litwy - Solo Ansamblis, Sheep Got Waxed, Garbanotas, Fume i The Infiltrators. 

Pełny program festiwalu znajdziecie na oficjalnej stronie Innych Brzmień. A na stronie YT - ujrzycie kolekcję nagrań z koncertów z poprzednich edycji!

Wstęp na wszystkie wydarzenia - za friko! Czegóż chcieć więcej? Do zobaczenia w Lublinie!

lee perry - i am a madman (complete)

Tagi: 

Zakatarzony Białas
Palenie mikrofonów nie powoduje wack'a ani choroby w wersach

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>