Morderstwo Nipsey Hussle'a zemstą dawnego znajomego-zdrajcy?

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-02 12:08 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Całe środowisko hip-hopowe, jak i społeczność L.A. są w szoku po niedzielnym morderstwie Nipsey Hussle'a. Autor nominowanego do Grammy "Victory Lap" był przykładem człowieka, którego szanowali wszyscy po każdej stronie barykady - mimo powiązań z Cripsami już na początku kariery dostał poparcie od The Game'a (powiązanego z Bloodsami), a w trakcie ostatnich lat niezwykle intensywnej kariery raz po raz trafiał na nagłówki mediów.

Jednak nie za sprawą debilnych wypowiedzi czy kontrowersji - a po tym, gdy budował dla młodzieży boiska, wykupował lokalne nieruchomości by aktywizować zawodowo biednych i bezdomnych, czy otworzył co-workingowe centrum by młodzież bez perspektyw mogła spełniać się w nowych technologiach. W ten poniedziałek miał spotkać się z LAPD, by porozmawiać o tym jak walczyć z przemocą gangów i jak chronić od niej młodych. Od zera budował własne imperium, chcąc zmienić na lepsze rodzinne osiedle, zamiast uciec z niego, gdy tylko udało mu się wystarczająco dużo zarobić.

I wygląda na to, że zabiła go właśnie wiara w lokalną społeczność i zaufanie do niej - wczoraj Internet obiegły komentarze ze strony lokalnych postaci, wskazujące zabójstwo jako zemstę. Nipsey miał pokłócić się przed sklepem ze starym znajomym i przyjacielem, który sprzedał kogoś z ich ekipy policji - nazwał go "szczurem" (potoczne słowo określające zdrajcę wystawiającego swoich służbom) i powiedział, by się tu nie pokazywał. Wg niektórych przypuszczeń to właśnie jego miały dotyczyć wersy z "Blue Laces 2": "Under pressure, made statements, turned on they brothers/ Never judge you, but the streets'll never love you/ I wonder what it come to you in your brain for you to run to/ Ones that hate us, hand cuff us and mace us". Ten wrócił niedługo potem i z zimną krwią zastrzelił nieuzbrojonego rapera w niedzielę o 15:00, najprawdopodobniej na oczach córki. [Edit: Wg najnowszych wiadomości wygląda na to, że była to jednak córka fana, który rozmawiał z Nipseyem przed sklepem]

Dziś tego samego człowieka jako poszukiwanego podała LAPD - jest to Eric Holder, którego w tym momencie ma na swoim celowniku zarówno policja jak ulica.

PS. Na miejscu zabójstwa wciąż gromadzą się tłumy - wczoraj w pewnym momencie wybuchła tam panika, a gdy ludzie się rozbiegali ranne zostało 19 osób.

Sprawdź też: Nipsey Hussle - bohater z osiedla (felieton)

Tagi: 

Nic
Nic dziwnego, ze tak zginął....żył z klamka i przez nią odszedł

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>