Bober "Ławka" - teledysk

video
dodano: 2018-12-27 23:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Ławka” to singiel promujący nadchodzący krążek Bobera – „Narcyz”. Co ciekawe, raper podejmuje się w nim zredefiniowania pojęcia osiedlowej ławki. Jak to robi i czym dla niego jest typowa, polska ławka? Odpowiedź w klipie, którego oglądać można na www.redbullmusic.pl.

Bober znany szerszej publiczności ze swoich freestylowych wyczynów, nie traci w studiu swojego bitewnego zacięcia. W związku z tym w utworze „Ławka” pojawia się sporo ostrych, bezkompromisowych wersów wymierzonych w osoby reprezentujące pewne, krytykowane przez rapera postawy. Nie oszczędza w nich nawet siebie samego. Całość opatrzona jest także dość surowym i mocnym bitem, utrzymanym w nowoczesnej konwencji.

Podobnie jest z minimalistycznym, ale pełnym wieloznaczności klipem. Całość historii rozgrywa się bowiem wokół pewnej ławki, która towarzyszy Boberowi w różnych stanach i momentach życia. Pusta przestrzeń wokół każe nam skupiać całą uwagę na tym jednym elemencie osiedlowej architektury. Znajdujemy na niej również samego Bobera, który pokazuje swoje różne wcielenia, nie zawsze te dobre.

Klip jak i cały utwór ma być formą stworzenia alternatywnej historii rapera, który zamiast się rozwijać pozostał, wraz ze swoimi kolegami, na metaforycznej ławce. Gościnnie w klipie pojawia się również dziennikarz i prezenter Irek Bieleninik. Za scenariusz do teledysku odpowiedzialny jest Dawid Cechmajster, Bartosz Kasowski a także sam Bober. Z kolei reżyserią i montażem zajął się Dawid Cechmajster.

Klip i utwór zapowiadają debiutancki krążek Bobera zatytułowany „Narcyz”. Sam Bober dał się do tej pory poznać z kilku utworów swojego autorstwa. Największą popularność przyniosły mu jednak bitwy freestylowe, w których regularnie startuje od 2015 roku. Do tej pory dwukrotnie zdobył pas mistrzowski Wielkiej Bitwy Warszawskiej oraz został finalistą tegorocznej edycji Red Bull KontroWersy 2018.

I WALKA FINAŁOWA RED BULL KONTROWERSY 2018 - WAWRZYN vs BOBER

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>