Tede nagrał wyjątkowy charytatywny singiel wspierając Chmiela!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-12-25 14:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wyjątkowy świąteczny prezent od Tedego dla uznanego hip-hopowego aktywista Chmiela, który od 5 lat toczy ciężką walkę o powrót do zdrowia. Sprawdźcie koniecznie!

Wszystkie szczegóły zawarte są w opisie, wkleimy więc cały:

"Kuba Chmielowiec znany w środowisku hip-hopowym jako "Chmielu" to barwna i zasłużona postać. Reprezentant słupskiego kolektywu "Def-Box" to człowiek o wielkim sercu i wiecznym uśmiechu. Organizował wiele koncertów, akcji charytatywnych między innymi dla pogorzelców. Pomagał też młodszemu pokoleniu wyjść z blokowisk. Zarażał ich pasją, odnajdował dla nich zajęcie. Dzielił się mikrofonem i swoim optymistycznym spojrzeniem na świat.

Wszystko jednak się zmieniło w nocy z 17 na 18 sierpnia 2013 roku. Chmielu właśnie tej nocy organizował trzecią edycję Pomorskiego Przeglądu Hip-Hopu i kiedy koncert dobiegał końca artyści, publiczność oraz przyjaciele Chmiela gratulowali mu kolejnego sukcesu i świetnie zorganizowanego wydarzenia. Jeden z jego przyjaciół pragnął mu podziękować w bardziej energiczny sposób. Przytulił mocno Kubę i zakręcił z nim w powietrzu. W wyniku fatalnego zbiegu okoliczności Chmielu uderzył się w głowę i stracił przytomność. Diagnoza okazała się najgorszym scenariuszem. Przerwanie kręgów C3 i C4 oraz paraliż od szyi w dół. Szok, niedowierzanie, ogromny smutek.

Rozpoczęła się walka Kuby o zdrowie i walka o Kubę. Tak zawiązała się akcja "Siła dla Chmiela". W szybkim czasie przyjaciele zorganizowali zbiórki i koncerty poświęcone Chmielowi, a tragedia, która spotkała Kubę przyniosła nieoczekiwanie wiele zmian w jego otoczeniu. Obudziła ogromne pokłady ofiarności, połączyła ludzi i zawiązała wiele nowych przyjaźni, dzięki którym pomoc Chmielowi zatacza coraz większe kręgi.

Patrycja Woszczyna z Colab Studio Ustka i Łukasz z Pingwin Tattoo zorganizowali w Ustce w ramach akcji Siła dla Chmiela festiwal charytatywny "Hip-Hop na fali", na którym zagrał TEDE. Po koncercie doszło do spotkania TEDE z Chmielem i tak zrodził się pomysł powstania tego niezwykłego utworu.

Jakiś czas później artyści spotkali się w usteckim studio nagrań. Chmielu przywiózł napisany jeszcze przed wypadkiem tekst, którego nigdy nie zarejestrował. TEDE nagrał go do muzyki produkcji Sir Micha, a Patrycja zaśpiewała refren. W ten oto sposób w Wasze ręce oddajemy utwór, który jest wynikiem tej jakże niesamowitej współpracy. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydawnictwu przybliżymy Wam historię niezwykłego człowieka ze Słupska. Jego sukcesy, ale także i jego życiową tragedię.

Przeżył cztery śmierci kliniczne. Walczy dalej. W dalszym ciągu potrzebne są kolejne środki. Każda złotówką jest na wagę złota. Każdy grosz to kolejna dawka siły. Siły dla Chmiela.

Dochód z odtwarzania tego utworu na wszystkich platformach cyfrowych zostanie przekazany przez NWJ na rehabilitację Chmiela.

Chcesz pomóc?
Fundusze na rehabilitację Kuby można przekazywać bezpośrednio
Jakub Chmielowiec
al. 3-go Maja 80/81
76-200 Słupsk
numer konta 96 1090 2763 0000 0001 2159 1302

lub poprzez Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku
Niedziałkowskiego 6
76-200 Słupsk
NIP:839-318-63-35
numer konta: 94160014621833647690000001
z dopiskiem SIŁA DLA CHMIELA

Można też przekazać 1%
Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
ul. Domaniewska 50A
02-672 Warszawa
KRS 0000270809
Z dopiskiem Chmielowiec, 3714

Więcej informacji
https://web.facebook.com/SILADLACHMIELA/"

Chmielu feat. Tede & Patrycja Woszczyna - Wstań prod. Sir Mich

Tagi: 

ORIS ORSON
Wjepszu szacuneczek za ten track
Kolos
Polecam głosować w górę lub w dół twojranking.pl

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>