Saba ft. theMIND "SIRENS" - poruszający teledysk rapera z Chicago

video
dodano: 2018-12-22 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Autor jednej z najlepszych płyt mijającego roku w postaci mistrzowskiego "CARE FOR ME", pochodzący z Chicago raper i producent Saba wciąż promuje swoje ostatnie wydawnictwo. Nagrane w duecie z wokalistą theMIND "SIRENS" to druga część utworu rozpoczynającego wspomniany longplay - wcześniej ukazał się już klip do pierwszej części numeru - "BUSY". Z jednej strony spokojny, a z drugiej niepokojący klip do "SIRENS" nawiązuje do tragicznego momentu z zeszłego roku, gdy artysta dowiedział się, że jego bliski przyjaciel i kuzyn John Walt został zamordowany na ulicach Chicago... Tytułowe "syreny" to natomiast zarówno sygnał wozów policyjnych, jak i karetek - w żadnym wypadku ich dźwięk dobiegający zza okna nie niesie jednak nic dobrego.

"Care For Me" to pierwszy raz, kiedy zagłębiam się w opowieść o depresji i niepokoju, oraz wszystkich czynnikach, które sprawiły, że jestem jaki jestem" - mówi Saba. Duży wpływ na to miała strata mojego przyjaciela i starszego kuzyna Johna Walta, co jest powracającym motywem na płycie. Myślę, że "Care For Me" jest tak istotnym albumem, ponieważ mówi o zdrowiu psychicznym na sposoby, które mogą wydawać się proste, ale jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś tak to ujął w hip-hopie (...) Szczerze sądzę, że praca nad tym albumem była dla mnie rodzajem terapii, dzięki opowiedzeniu tych historii w muzyce teraz dużo łatwiej mi o tym mówić.

Pod spodem też wspomniane w newsie "BUSY", otwierające album i dopełniające "SIRENS":

Przypominamy też nasz zeszłoroczny, konkretny i wnikliwy videowywiad z Sabą, przeprowadzony przed jego warszawskim koncertem:

Saba - SIRENS ft. theMIND (Official Video)

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>