Red Bull KontroWersy po raz drugi!

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-04-06 15:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

To będzie wyjątkowa wiosna dla wszystkich freestyle'owców i fanów wolnego stylu! Konkurs zadebiutował na polskiej ziemi w 2017 roku i wszystko wskazuje na to, że zagości tu na dobre. W maju odbędą się pierwsze bitwy kwalifikacyjne w 3 miastach, a na początku czerwca krajowy finał. Red Bull KontroWersy to bitwy freestyle’owe, które będą się odbywać podczas nadchodzących Juwenaliów w trzech polskich miastach. 

Zgłoszenia startują 12 kwietnia na redbullkontrowersy.pl, jednak można już mówić głośno: Red Bull KontroWersy powracają! 

 „Chciałbym was wszystkich serdecznie zaprosić na Red Bull KontroWersy. To impreza, która wymaga od uczestników kreatywności, innowacyjnego podejścia, bardziej nowatorskiego spojrzenia na sam freestyle. Zagościmy w kilku miastach, przygotowujemy dla was niespodzianki, showcase’y, a wszystko zwieńczy ogromny finał” – mówi Te-Tris, jeden z twórców i jurorów konkursu. Obok Te-Trisa w jury zasiądą uznane postaci w polskim freestyle oraz stricte związane z hip-hopem. „Freestyle ma całkiem nowe pokolenie i nawijaczy, i odbiorców. Tak jak sam rap i generalnie hip-hop jako kultura. To co dla jednych wydaje się chlebem powszednim, dla całej rzeszy młodszych raperów może mieć niepoznaną jeszcze magię i być tym ekscytującym krokiem w nieznane”dodaje Adam Chrabin.

Pierwszą edycję wygrał pochodzący z Białegostoku Radosław „Radzias” Kamiński. W ramach wygranej m.in. spędził 24 godziny w studio nagraniowym Prosto. Efektem jest singiel „Back Flip” z nowej płyty rapera. Teledysk można oglądać na redbull.pl/backflip. 

12 kwietnia rozpocznie się faza zgłoszeniowa zawodników, chcących sprawdzić swój freestyle'owy talent. Jednak już teraz można na stronie redbullkontrowersy.pl założyć konto i trenować w specjalnej aplikacji. 

Ogłoszenia poszczególnych miast i dat na fanpage’u na Facebooku już wkrótce. Śledźcie na bieżąco: www.facebook.com/redbullkontrowersy

reklama

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>