10 wielkich polskich płyt, które w tym roku skończyły 15 lat: 10/10 - donGURALesko "Opowieści z betonowego lasu"

"Końcówka roku to liczne podsumowania - w ostatnich miesiącach działo się sporo, ale warto również podsumować to jakie rocznice przyniósł nam ten kończący się 2017 rok" - pisaliśmy we wtorek w artykule odnośnie WWO. Dziś cofnijmy się więc o półtorej dekady - rok 2002 dla polskiego rapu był wybitny i przyniósł niezliczone ilości kultowych singli czy wydawnictw oraz wiele utworów, które na tamten moment wywracały całą scenę do góry nogami. W ostatnich miesiącach czy tygodniach skończyły one piękny jubileusz 15 lat - przyjrzyjmy się więc dokładniej tym, których piętnastolecie świętowaliśmy najbardziej... Kolejność wg daty wydania.

***
Pełen wykaz najnowszych i nadchodzących premier --> Premiery Płyt
***

Co: donGURALesko - Opowieści z betonowego lasu

Kiedy wyszło: x.12.2002 (dokładna data dzienna ciężka do namierzenia)

Dlaczego: DGE wjechał wtedy z buta na albumie K.A.S.T.A. Składu, a jakby tego było mało poprawił jeszcze solowym albumem, znów rozwijając skrzydła do maksimum. Jak pisaliśmy: "Brudne, eastcoastowe brzmienie Magiery i Laski to coś, na czym chropowaty i ostry styl młodego Gurala siedział perfekcyjnie a w okresie solowego debiutu i featuringów na "Kastanietach" DGE zanotował ogromny progres w porównaniu do "Nokautu" i jechał tak, że pół kraju mogło tylko przecierać oczy ze zdumienia".

A jako że 2002 to jeden z najlepszych roczników dla polskiego rapu ever, to lista oczywiście mogłaby ciągnąć się dalej - zaczynając od fenomenalnych "Zmysłów 5" Tymona czy hitowego wjazdu Borixona z "Mam 5 Gram".

WCZEŚNIEJ

Cofnij do początku artykułu

donGuralesko - Co to za miejsce?/Rymmajster/Wycinanki

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>