Eldo: "Quebonafide to właśnie ten hip-hop, o który walczyłem" (tylko u nas)

Sporym echem odbiła się swego czasu sytuacja, w której na koncercie Quebonafide na scenę wtargnął Pih, wykrzykując, że "To nie jest hip-hop i to nigdy nie będzie hip-hopem". Sam Quebo nawiązał do tego, nagrywając z KRS-One'em numer "To nie jest hip-hop" zobrazowany teledyskiem z Nowego Jorku a teraz do całej akcji odniósł się Eldoka...

Eldo: "Quebonafide to właśnie ten hip-hop, o który walczyłem" (Popkiller.pl)

"Niech Adam nie odbierze tego jako wstrzyk do niego osobisty, ale byłem na tym koncercie, na którym krzyczał, że 'to nie jest hip-hop' w stronę Quebonafide i że to nie jest to, o co walczyliśmy. Po pierwsze o nic nie walczyliśmy, bo to jest absurd - każdy z nas jeżeli walczy to o samego siebie. A druga rzecz, to ja się właśnie czułem tak, jakby to był hip-hop, o który ja walczyłem; jakby to był hip-hop, który ja chcę; że to jest właśnie hip-hop. Bo ta wolność artystyczna, która ci daje to, że możesz wejść i pod szum lasu położyć zwrotkę, która będzie miała rymy tylko i wyłącznie na r od tyłu co czwarty wers to jest właśnie cudowność hip-hopu. Właśnie to, że tu ci nikt nie ma prawa powiedzieć, że ty nie możesz tego i tego, bo to jest kanon - nie ma żadnego kanonu, jedyny twój kanon jest taki, że masz mieć skille. Jeżeli masz skille to możesz zrobić wszystko" - mówi Eldo w naszym wywiadzie na 20-lecie twórczości, w którym poza wspomnieniami i planami rozmawiamy m.in. o zmianach, które zaszły przez lata na hip-hopowej scenie. Pełen wywiad obejrzycie poniżej, do czego serdecznie zachęcamy!

Eldo - wywiad na 20-lecie: jubileusz, Grammatik, zmiany i nowa szkoła (11.2017, Popkiller.pl)

Polecamy również wyjątkowy ranking, w którym Eldo układa wszystkie swoje płyty (solowe a także Grammatik i Parias) w kolejności od najbardziej do najmniej ulubionych:

Eldo ocenia swoją dyskografię - ranking na 20-lecie! (Popkiller.pl)

Tagi: 

reklama
ELDOKA NA WOLNO
USZAT BRONI HIPHOPU
polski rap gówno
będzie beef z pihujem?
mzx
Te płyty się tak dobrze sprzedały bo tylko te można nabyć najczęsciej w empiku.
Anonim
Tak poza tematem ten quebonafide musi na każdym zdjęciu wyglądać jak debil? Jak nie jakieś homoseksualne miny (wide. zdj powyżen i zdj z solarem w jakimś tam artykule na popkillerze) to wąs jak u przygłupa. Widać gołym okiem że chce być jak goście w stanach i wzbudzać kontrowersje wyglądem ale oni mimo wszystko jakoś wyglądają a on wygląda, no po prostu jak lokalny przygłup. Staram się nie oceniać ludzi po wyglądzie ale jak patrze na tego buraka to nie mogę się pozbyć uczucia zażenowania.
Anonim
jedynie za dziare z simpsonami props ale reszta dno dna
Anonim
a co za różnica jak on wygląda? Nie wygląda tak jak Wy czy nie wygląda tak jak powinien wyglądać? bo nie bardzo rozumiem. Jak by wyglądał przez okno drogiej fury to też by źle wyglądał, czy już wtedy dobrze? Jak debil to wygląda ten który mówi jedno a robi drugie, w rapie polskim dużo takich "dobrze wyglądającyh debili". Muzyka nie ma granic podobno.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>